• facebook
 • rss
 • Wzrośnie liczba warszawiaków?

  Tomasz Gołąb

  dodane 14.03.2014 20:34

  Żeby otrzymać Kartę Warszawiaka, wystarczy przynieść do POP lub WOM tegoroczny PIT. Można to zrobić od razu po rozliczeniu się z podatku. Ratusz liczy, że dzięki temu w tym roku wzrośnie liczba płacących w Warszawie podatki.

  Nie trzeba czekać aż informacje o złożonym PIT-cie dotrą do Ministerstwa Finansów lub zostaną w niej zweryfikowane.

  "Osoby, które rozliczyły się w urzędzie mogą zgłosić się do jednego z Punktów Obsługi Pasażerów ZTM lub Wydziałów Obsługi Mieszkańców urzędów dzielnicy z poświadczoną przez urząd skarbowy właściwy dla miejsca zamieszkania pierwszą stroną formularza PIT. Poświadczoną, czyli zawierającą prezentatę (pieczątkę urzędu). Po wypełnieniu i złożeniu wniosku otrzymają hologram „od ręki”. Oczywiście w przypadku wniosku rodzinnego należy pamiętać, że musi on zostać podpisany przez wszystkich pełnoletnich członków rodziny. A gdy małżonkowie rozliczają się wspólnie oboje muszą mieć na formularzu warszawski adres zamieszkania" - informuje ZTM.

  W przypadku osób rozliczających PIT przez internet, należy zgłosić się do POP lub WOM z wydrukowaną pierwszą stroną formularza PIT zawierającą adres zamieszkania oraz z wydrukowanym UPO, czyli wygenerowanym przez system Ministerstwa Finansów Urzędowym Poświadczeniem Odbioru. Wtedy również taka osoba będzie mogła otrzymać hologram „od ręki”.

  Aby móc starać się o Kartę Warszawiaka do formularza PIT należy oczywiście wpisać warszawski adres zamieszkania. Nawet jeśli ktoś zameldowany jest poza Warszawą ale faktycznie mieszka w stolicy i w niej rozlicza się z podatku dochodowego od osób fizycznych, może otrzymać Kartę.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół