• facebook
 • rss
 • Noc żywych Żydów i inne sztuki

  Hanna Karolak

  dodane 07.04.2014 09:25

  Festiwal Warszawskie Spotkania Teatralne rozpoczął kontrowersyjny spektakl „Noc żywych Żydów” (Teatr Dramatyczny), stanowiący drastyczny rozrachunek z niedawną przeszłością.

  Jeszcze do 14 kwietnia teatromani w Warszawie przeżywają ważne święto, prezentujące najciekawsze polskie spektakle. Organizatorzy mieli trudny orzech do zgryzienia: jak wyłuskać   najwartościowsze, czy pominąć te owiane atmosferą skandalu? Dyrektor „Spotkań”, Zdzisław Pietrasik, od lat zajmujący się sztuką kina, uległ teatralnej  propozycji. Ma to swoje dobre strony. Nie tkwiąc głęboko w środowisku, może podejmować decyzje w miarę obiektywnie.

  Festiwal rozpoczął kontrowersyjny spektakl „Noc żywych Żydów” (Teatr Dramatyczny), stanowiący drastyczny rozrachunek z niedawną przeszłością. Kolejne przedstawienie to głośna „Caryca Katarzyna” (Kielce) w reżyserii Wiktora Rubina. Dalej „Do Damaszku” Klaty ( Krakowski Stary Teatr), który podzielił środowisko aktorskie i publiczność. Wreszcie „ Kronos” z Wrocławia według niepublikowanej prozy Witolda Gombrowicza. "Wesele”z Bydgoszczy potwierdza nasze kompleksy, podobnie „Antyhona” przeniesiona w realia polsko-białoruskie z teatru w Białymstoku.

  „Czarownice z Salem” z Gdańska zamykają paletę artystyczną Spotkań. Festiwal wzbudził wielkie zainteresowanie: biletów zabrakło bardzo szybko. Podobnie na Małe Spotkania Teatralne czyli… „Bajki samograjki” i imprezy towarzyszące.

  Podpis pod zdjęciem:-„Noc żywych Żydów”-spektakl Teatru Dramatycznego w Warszawie w reżyserii Aleksandry Popławskiej i Marka Kality zainaugurował 34 Warszawskie Spotkania Teatralne
   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół