• facebook
 • rss
 • Zabawa po europejsku

  ak

  dodane 01.05.2014 18:51

  Dąb Wolności, koncerty i manifestacje, czyli 10. rocznica wstąpienia Polski do UE w Warszawie.

  Prezydent Bronisław Komorowski wraz z małżonką zasadzili w Łazienkach Królewskich Dąb Wolności. Wraz z parą prezydencką drzewo zasypane zostało przez byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego oraz dyrektora Łazienek Tadeusza Zielniewicza. Wydarzenie to zainaugurowało Piknik Europejski, który został zorganizowany z okazji 10. rocznicy wejścia Polski do UE.

  - Jesteśmy w Unii dzięki naszej wspólnej pracy, ale także dzięki możliwości odnalezienia przyjaciół i sojuszników w odpowiednim momencie - powiedział Bronisław Komorowski oraz zachęcił do udział w wyborach do europarlamentu, które odbędą się 25 maja.

  Po zasadzeniu dębu prezydent spotkał się w Starej Pomarańczarni z dziećmi urodzonymi 1 maja 2004 r. Dla uczestników wypoczynku w Łazienkach czekało 10 tys. pączków, warsztaty, zabawy animacyjne dla dzieci i koncerty.

  Natomiast w południe na pl. Zamkowym stanął namiot promocyjny, w którym udzielano informacje o wykorzystaniu przez Polskę funduszy europejskich. Warszawiacy mogli także zobaczyć wystawę "Europa zmienia Warszawę" prezentującą inwestycje zrealizowane w stolicy. Nie brakowało również atrakcji dla dzieci - były quizy i zabawy. Święto 1 maja zakończy się koncertem na Podzamczu, w którym udział wezmą m.in. Kayah, Maryla Rodowicz, Edyta Górniak, Halina Mlynkova.  

  W tym dniu przez Warszawę przeszły także różne marsze i manifestacje. Przed południem Nowym Światem, Książęcą i Łazienkowską przeszedł pochód OPZZ i SLD. Zaraz po południu odbyła się manifestacja Ruchu Narodowego, który pod siedzibą KE, zgłaszał protest wobec ponownego ustawienia tęczy na pl. Zbawiciela. O godz. 15 Traktem Królewskim  przeszli Autonomiczni Nacjonaliści, którzy zebrali się pod hasłem "Praca w Polsce dla Polaków”.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół