• facebook
 • rss
 • Tydzień ze Słowem Bożym

  Tomasz Gołąb

  dodane 05.05.2014 13:26

  Trwa właśnie VI Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem Wierzę w Ciebie, Jezu Chryste, Synu Boży organizowany przez Stowarzyszenie Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II. W tym samym czasie w stołecznych świątyniach różnych wyznań obchodzone są Ekumeniczne Dni Biblijne.

  W dniach 4-10 maja Kościół w Polsce przeżywa VI Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem Wierzę w Ciebie, Jezu Chryste, Synu Boży organizowany przez Stowarzyszenie Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II. Tydzień Biblijny ma przypominać o fundamentalnym miejscu Pisma Świętego w codziennych działaniach duszpasterskich i zachęcać do uczynienia z niego podstawowego narzędzia przepowiadania.

  Proponowane pomoce liturgiczne i duszpasterskie nawiązują do hasła roku duszpasterskiego, które ukierunkowuje życie Kościoła w Polsce na pogłębienie wiary w Jezusa Chrystusa - Syna Bożego. Można je pobrać tu.

  Jednocześnie w stołecznych świątyniach różnych wyznań chrześcijańskich trwają Ekumeniczne Dni Biblijne. W ramach EDB zaplanowano spotkania, modlitwy i koncert. Odbędą się one: 5 maja o godz. 18 w parafii ewangelicko-augsburskiej Wniebowstąpienia Pańskiego, 9 maja o 18.30 w kościele katolickim w parafii pw. św. Apostołów Jana i Pawła, ul. Kapelanów AK 2 na Gocławiu, 10 maja o 11.00 w kościele adwentystów dnia siódmego (ul. Foksal 8), 11 maja o 11.00 w kościele polskokatolickim (ul. Szwoleżerów 4), 25 maja o 8.30 w prawosławne katedrze pw. Marii Magdaleny (al. Solidarności 52) oraz 1 czerwca o 10.30 w kościele ewangelicko-reformowanym (al. Solidarności 74). 

  Całodzienne ekumeniczne czytanie Pisma św. już po raz dziesiąty odbędzie się w godz. 9-18 w parafii katolickiej św. Alojzego Orione (ul. Lindleya 12). Wieczorem, o godz. 19 zaplanowano kolejne spotkanie organizowane przez Stowarzyszenie „EFFATHA”, Warszawski Oddział PRE oraz parafię św. A. Orione. 

  24 maja  na placu przed kościołem chrześcijan baptystów (ul. Waliców 25) odbędzie się z kolei Warszawskie Ekumeniczne Święto Biblii. Organizatorzy zapraszają z tej okazji na koncert w godz. 16-19.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół