• facebook
 • rss
 • Kościół w Jasienicy nadal będzie zamknięty

  KAI

  dodane 05.05.2014 19:00

  Kościół w Jasienicy nadal pozostanie zamknięty. Do jego otwarcia potrzebna jest jedność parafii, której wciąż jeszcze brakuje – poinformował rzecznik prasowy diecezji warszawsko-praskiej Mateusz Dzieduszycki.

  W siedzibie kurii biskupiej odbyło się dziś drugie spotkanie przedstawicieli parafii Narodzenia Pańskiego w Jasienicy z ordynariuszem diecezji abp. Henrykiem Hoserem. Tym razem uczestniczyły w nim dwie delegacje różniące się odmiennym stosunkiem do osoby ks. Wojciecha Lemańskiego.

  - Największym owocem spotkania był wspólna modlitwa, która odbyła się na początku i na zakończenie rozmów. Jeżeli jest wspólna modlitwa ludzi, którzy wzajemnie się różnią, ale modlą się z wiarą do tego samego Boga, to jest to już znak nadziei. Potrzeba jednak, żeby przełożyło się to jeszcze na grunt całej parafii – podkreślił Mateusz Dzieduszycki. Przyznał, że nie jest to proces łatwy, ale konieczny do tego, aby świątynia została otwarta.

  - Przeszkodą do wspólnej modlitwy nie może być osoba kapłana - dodał Dzieduszycki. - Trudno w obliczu kontestacji duchownego o jedność czy godne uczestnictwo w nabożeństwach. Trzeba mieć jednak nadzieję, że sytuacja się zmieni i że parafianie będą próbowali na tyle, na ile potrafią, rozmawiać ze sobą bez emocji oraz wspólnie się modlić, co pomaga budować jedność Kościoła.

  Rzecznik prasowy diecezji warszawsko-praskiej zapewnił jednocześnie, że mimo zamkniętej świątyni wierni z Jasienicy nie są pozbawieni opieki duszpasterskiej. - Wciąż na terenie parafii pracują kapłani, którzy służą posługą. Na liturgię i nabożeństwa wierni mogą uczęszczać do znajdujących się w odległości 2 km dwóch innych kościołów. Kolejne są nieco dalej - poinformował.

  Następne spotkanie przedstawicieli parafii i kurii biskupiej odbędzie już po ostatecznej decyzji z Stolicy Apostolskiej w sprawie ks. Wojciecha Lemańskiego. Spodziewana jest ona pod koniec maja.

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: JASIENICA

  Zobacz także

  • an2
   05.05.2014 23:07
   ks Lemański a jedność i posłuszeństwo, pokora.....hm, dla jednego tylko biskup zły? to kolejne pytanie i nie ma co tego nagłaśniać
  • komentator
   06.05.2014 08:06
   Historia ksiedza Lemanskiego nie jest wcale taka prosta, jak przedstawiaja je nieodpowiedzialne i opanowane przez polamatorskich dziennikarzy polskie media. BISKUP HOSER TEZ NIE JEST ANI ZLYM CZLOWIEKIEM,ANI GLUPIM. Problem sprowadza sie do samowoli ks.Lemanskiego w interpretacji podstawowych zasad religijnych Kosciola katolickiego. Czy w religii katolickiej jest miejsce dla TORY? W koncu religia katolicka, to nie religia zydowska, prawda? Na to pytanie musi odpowiedziec Watykan.
  • wizja20
   06.05.2014 09:13
   Jakiś dziwny paradoks zauważam w postawie ks. Lemańskiego. Jest księdzem, ale nieposłusznym księdzem. To jest jego wielki błąd. Nie ma również za grosz pokory i nie liczy się z tym, że cierpią na tym wierni. Szatan też jest aniołem, ale upadłym. Nie chcę niczego sugerować, ale postawa takiego kapłana jest żenującą. Jak długo będzie trwał ten cyrk i pogrywanie ks. Lemańskiego, który ślubował posłuszeństwo jakby nie było Biskupowi.
  • Agaton
   06.05.2014 12:28
   "jedność parafii" - Mój Boże cóż za naiwność...
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół