• facebook
 • rss
 • Zobacz, jak żyją klerycy

  Aneta Kulesza

  dodane 09.05.2014 15:50

  11 maja Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne otwiera swoje podwoje.

  Freski Michelangela Palloniego, podwoje biblioteki patrystyczej, księgi dedykowane z podpisem Jana XXIII zostaną udostępnione do zwiedzania podczas Dnia Otwartego w warszawskim seminarium duchownym. 11 maja Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie zaprasza na dzień otwarty. O godz. 12 zostanie odprawiona Msza św., której będzie przewodniczył ks. Piotr Markisz. Następnie chętni zostaną przeformowani w niewielkie grupy, które wraz z przewodnikami ruszą na wycieczkę po zabytkowym kościele i budynku seminaryjnym.

  Początki Seminarium Warszawskiego sięgają XVI wieku i tym samym jest ono najstarszą instytucją kształcenia w Warszawie. Na trasie spaceru po kompleksie seminarium znajduje się biblioteka patrystyczna, która istnieje od 1683 roku, a w niej unikalne księgi z dedykacjami św. Jana XXIII, Jana Bosko, a także te ze zbiorów kard. Stefana Wyszyńskiego. Obejrzeć będzie można odrestaurowane zaledwie 5 lat temu, freski znakomitego Michelangela Palloniego - nadwornego malarza Jana III Sobieskiego.
  Zwiedzający zapoznają się z zasadami życia kleryków, zasiądą przy stole w refektarzu i przyklękną w kaplicy seminaryjnej. Na koniec przejdą do ogrodów na wspólny posiłek. Będzie to także okazja do rozmów z profesorami i klerykami seminarium.

  Na koniec dnia otwartego, o 17.30 organizatorzy zapraszają do kościoła seminaryjnego na wspólną modlitwę. Seminarium znajduje się przy ul. Krakowskie Przedmieście 52/54. Przystanek pl. Zamkowy.


   

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: SEMINARIUM

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół