• facebook
 • rss
 • Św. Michał Archanioł znów rusza na pomoc

  dodane 14.05.2014 13:17

  Kopia figury św. Michała Archanioła z włoskiej groty Gargano przybędzie do Warszawy po raz siódmy.

  Tym razem czas mocy i łaski będą przeżywać wierni z białołęckich parafii św. Michała Archanioła i św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. - Dzisiaj wielu ludzi doświadcza pustki, uwikłani są z zło, toczą duchową walkę. Intuicyjnie czują, że św. Michał Archanioł może im wiele wyprosić - mówi ks. Rafał Szwajca CSMA, koordynator ds. peregrynacji figury św. Michała Archanioła w Polsce. I dodaje: - Ponad 60 tys. osób przyjęło szkaplerz św. Michała Archanioła, a podczas Mszy św. z modlitwą uzdrowienie i uwolnienie z nałogów kościoły są wypełnione po brzegi.

  W parafii św. Michała Archanioła przy ul. Głębockiej 119 dwudniowe nawiedzenie rozpocznie się 26 maja o godz. 18 Mszą św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za wstawiennictwem św. Michała Archanioła. Dzień później, po Mszy św. o godz. 16 figura zostanie przewieziona do parafii przy ul. Ostródzkiej 172, gdzie o godz. 18 także zostanie odprawiona Msza św. z modlitwą za przyczyną Księcia Wojska Niebieskiego. Nawiedzenie zakończy się 29 maja o godz. 18 Mszą św. z aktem oddania się św. Michałowi Archaniołowi.

  Ponadto w programie nawiedzenia: możliwość przyjęcia szkaplerza św. Michała Archanioła, modlitwy i kazania o aniołach, błogosławieństwo osób starszych i samotnych, film o sanktuarium św. Michała Archanioła w Monte Sant’ Angelo.

  Kopia figury z włoskiej groty Gargano nawiedziła już ponad 160 parafii w całej Polsce, a ostatnio także i zagraniczne. Była obecna w ponad 60 klasztorach żeńskich, domach pomocy społecznej, noclegowniach dla bezdomnych, domach dziecka, szkołach czy na Stadionie Narodowym podczas rekolekcji z ks. Johnem Bashoborą. W Warszawie gościła m.in. na Bemowie, Pradze, Woli, Tarchominie, Żoliborzu i Śródmieściu. - Ciągle zgłaszają się nowe parafie, przyjmujemy już zgłoszenia na 2016 rok - mówi koordynator.

  Plan peregrynacji w parafii św. Michała Archanioła:

                26 maja

  17.30 - Nabożeństwo oczekiwania.
  18.00 - Uroczyste powitanie figury św. Michała Ar­chanioła. Msza św. rozpoczynająca nawiedzenie z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za wstawiennictwem św. Michała Archanioła.
  20.30 - Koronka do św. Michała Archanioła i dziewięciu chórów anielskich.
  21.00 - Apel Jasnogórski, rozważanie i procesja z figurą św. Michała Archanioła wokół kościoła (po Apelu możliwość przyjęcia szkaplerza Św. Michała Archanioła)

  27 maja 2014

  8.00
  - Msza św. z aktem poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi (po Mszy możliwość przyjęcia szkaplerza Św. Michała Archanioła).
  9.30 - Godzinki ku czci św. Michała Archanioła.
  10.00 - Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych oraz błogosławieństwo osób chorych, samotnych i starszych (po Mszy możliwość przyjęcia szkaplerza Św. Michała Archanioła)
  11.30 - Film o sanktuarium św. Michała Archanioła na Gargano.
  13.00 - Modlitwa osobista w ciszy.
  15.00 - Wystawienie Najświętszego Sakramentu (Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy do św. Michała Archanioła)
  16.00 - Msza św. z Aktem Poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi, błogosławieństwo dzieci, pożegnanie figury i zakończenie nawiedzenia.

   

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół