• facebook
 • rss
 • Warszawski najlepszy

  Tomasz Gołąb /PAP

  dodane 21.05.2014 14:24

  Stołeczne uczelnie najlepsze w rankingu "Perspektyw". UW najlepszym uniwersytetem, Politechnika - najlepszą uczelnią techniczną, SGH - ekonomiczną, a SGGW - rolniczą. Wśród niepublicznych uczelni magisterskich aż 6 najlepszych uczelni mieści się w Warszawie.

  Uniwersytet Warszawski (UW) zajął pierwsze miejsce w Rankingu Szkół Wyższych "Perspektywy 2014", w którym oceniono 193 polskie uczelnie. Drugie miejsce zajął Uniwersytet Jagielloński (UJ), a trzecie - Uniwersytet Adama Mickiewicza (UAM) w Poznaniu.

  Tegoroczna, piętnasta edycja rankingu - przygotowana przez Fundację Edukacyjną "Perspektywy" - objęła 88 uczelni akademickich, 80 uczelni magisterskich niepublicznych oraz 27 państwowych wyższych szkół zawodowych.

  - W rankingu od lat mamy czołówkę dwóch uczelni, które są na dwóch pierwszych miejscach, z wyraźną przewagą nad innymi: to są Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński. Te dwie uczelnie wymieniają się co rok miejscami, ale tak naprawdę zasługują na pierwsze miejsce ex aequo - mówi prezes PAN i przewodniczący kapituły konkursu prof. Michał Kleiber.

  Prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy Waldemar Siwiński zaznacza, że w tym roku Uniwersytet Warszawski najrówniej wypadał we wszystkich kategoriach i to zdecydowało o jego zwycięstwie.

  - Wypadł lepiej od Uniwersytetu Jagiellońskiego w umiędzynarodowieniu i prestiżu pracodawców, a to są kategorie znaczące i rzutują na cały wynik - dodaje Michał Kleiber.

  Kolejne miejsca w pierwszej dziesiątce najlepszych uczelni akademickich - po UW, UJ i UAM - zajęły: Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Uniwersytet Wrocławski, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół