• facebook
 • rss
 • Orszak z papieskimi relikwiami na Targówku

  Aneta Kulesza

  dodane 22.05.2014 22:07

  To już siódma edycja orszaku "Za papieżem do świętości", jednak pierwsza z relikwiami ojca świętego. Jego organizatorami są Gimnazjum nr 145 im. Jana Pawła II, Niepubliczne Gimnazjum "Wyspa JP II" oraz Urząd Dzielnicy Targówek.

  - Od kwietnia przeprowadzamy "lekcje papieskie", organizujemy koncerty i inne działania o tematyce związanej z kanonizacją w szkołach i przedszkolach Targówka. Orszak jest zwieńczeniem tej akcji - tłumaczy Agata Eldring z Niepubliczego Gimnazjum Wyspa JP II. Pomysłodawcą rajdów i tegorocznego orszaku jest Tomasz Cichocki, dyrektor "Wyspy”.

  Uroczystości rozpoczęły się przejazd z relikwiami Jana Pawła II spod parafii Zmartwychwstania Pańskiego przy ul. ks. Ziemowita do parafii św. Marka Ewangelisty w asyście motocyklistów, na czele z burmistrzem dzielnicy Sławomirem Antonikiem. W świątyni dzieci z pobliskich przedszkoli złożyły przed ołtarzem wycięte z papieru serduszka z odciskiem swojej dłoni oraz zapisanym imieniem.

  Następnie ulicami Targówka marsz dotarł do parafii św. Rodziny, potem do kościoła św. Faustyny i parafii św. Marii Magdaleny przy ul. Echa Leśne. W każdym z mijanych kościołów uczestnicy orszaku powierzali św. Janowi Pawłowi II osobiste intencje. W procesji wzięło udział około 100 osób, do orszaku dołączyła także liczna grupa rowerzystów ze szkół gimnazjalnych.

  Na koniec każdy otrzymał balon z umieszczonym w środku cytatem myśli Jana Pawła II. Balon, oprócz cytatu, zawiera link do strony (www.wyspajp2.pl), dzięki której  powstanie mapa z zaznaczonymi miejscami, do których dotarła myśl Jana Pawła II.

  Orszak zakończył się koncertem Macieja Aleksandra Gąsiorka i Pawła Listwona a także Mszą św.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół