• facebook
 • rss
 • W co się bawią nasze dzieci?

  Tomasz Gołąb

  dodane 06.06.2014 16:20

  - Mądry rodzic nie będzie próbował walczyć z mediami. Wie, że nie uchroni do końca swojego dziecka przed negatywnym wpływem gier komputerowych, internetu, czy modnych gadżetów. Ale wie też, że poprzez swoją miłość, obecność, wsparcie, zainteresowanie i szczerą rozmowę może znacznie zmniejszyć ryzyko, że komputerowa rozrywka całkowicie wypełni czas, umysł i aktywność jego dziecka - mówi Artur Niegrzybowski, współorganizator sobotniej konferencji w Łomiankach.

  - Jako grupa rodziców zgromadzonych w Domowym Kościele i zamieszkujących podwarszawskie Łomianki postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się problemowi, który można określić jednym zdaniem: "W co się bawią nasze dzieci". Taki tytuł nadaliśmy cyklowi konferencji poświęconych tematyce związanej z wychowaniem naszych pociech, a dokładniej temu, z czym nasze dzieci mają styczność w procesie wychowawczym. Mamy już za sobą trzy konferencje poświęcone zagrożeniom, które są związane z wykorzystywaniem niewłaściwych lub wręcz szkodliwych zabawek, budowaniu relacji dziecko-rodzic oraz kształtowania wartości i samoświadomości naszych dzieci - mówi Artur Niegrzybowski, współorganizator konferencji o zagrożeniach i szansach wynikających z obecności dzieci w cyberprzestrzeni oraz o wpływie gier komputerowych na ich zachowania.

  Konferencja odbędzie się 7 czerwca w godz. 16-19 w Integracyjnym Centrum Dydaktyczno-Sportowym w Łomiankach przy ulicy Staszica 2. Wstęp wolny.

  Program konferencji:

  16.00-17.25 "Internet - wirtualny plac zabaw" - Małgorzata Więczkowska
  17.25-17.40 przerwa
  17.40-18.40 "Jak wyłowić dzieci z sieci? Bezpieczne i rozwojowe korzystanie z internetu" - Marek Robak
  18.40-19.00 "Internet – przestrzeń do działania" - Lesław Sierocki, Maciej Ostrowski
  19.00 pytania słuchaczy
  19.30 zakończenie konferencji

  Więcej o konferencji TUTAJ.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół