• facebook
 • rss
 • Grali, śpiewali i tańczyli dla Jezusa

  Agnieszka Kurek-Zajączkowska

  dodane 23.06.2014 14:02

  To była duża dawka dobrej muzyki, entuzjazmu i zabawy. 22 czerwca w parku Górczewska odbył się II Wieczór Chwały.

  - Chcemy pokazać, że wiarę można okazywać w sposób radosny. Gramy profesjonalną muzykę, a przy tym jest Boży Duch. Koncert uwielbienia jest okazją, by zobaczyć, że są też inni, którzy wierzą i modlą się tak samo jak ja. To też możliwość wzmacniana naszej wiary różnymi kanałami - wyjaśnił ks. Rafał Kamiński, proboszcz parafii MB Królowej Aniołów na Bemowie.

  Wieczór rozpoczął się występem dziecięcego chóru Bemolki pod dyrekcją Joanny Kiełbiewskiej. Młodzi wokaliści zaśpiewali m.in.: "Ziarenko, ziarenko”, "Halo, hej”, a nawet piosenkę po włosku.

  Muzyczną gwiazda wieczoru był zespół Wiarygodni i Wielki Chór Festiwalowy pod dyrekcją Piotra Pałki. Jego skład tworzyła liturgiczna schola dorosłych z parafii MB Królowej Aniołów na Bemowie, chór Voce Angeli oraz kwartet smyczkowy Dell'Arte.

  Artyści wykonali m.in.: "Sztukę życia”, "Dzięki Tobie chce żyć”, "Życia smak” ,"Panu chwała i cześć”. Dziękując za kanonizacje Jana Pawła II, zaśpiewali utwór "Miłosierni” i "Nie lękaj się”.

  Wszystkim ojcom, z okazji zbliżającego się ich święta, zadedykowali "Abba, Ojcze”. Skoczne aranżacje i choreografia porwały publiczność do tańca. Dzieci "robiły węże”, a dorośli kołysali się w ławkach.

  Doświadczeniem pracy w Brazylii podzielili się ks. Enrique Porcu i ks. Antonello Cadeddu, włoscy charyzmatycy, którzy w 2010 r. założyli wspólnotę Przymierza Miłosierdzia. Opowiadali o ubóstwie i wierze najmłodszych w Ameryce Łacińskiej.

  - Wy dzieci, też możecie głosić Ewangelię, mówiąc rodzicom, by się nie kłócili w domu - zwrócili się do licznie zgromadzonych pod sceną maluchów. Wskazali na poszanowanie dóbr materialnych. - Pamiętajcie, że na świecie są ludzie, którzy nie mają butów. Nie wyrzucajcie jedzenia do śmieci, bo wiele dzieci umiera na świecie z głodu - przekonywali.

  W czasie ponad dwugodzinnego spotkania nie zabrakło też modlitwy i publicznego wyznania wiary. "Czy wierzysz w grzechów odpuszczenie?”, "Czy wierzysz w Boga, który jest twoim życiem” - pytał ze sceny ks. Kamiński, a zgromadzeni w amfiteatrze odpowiadali: "Wierzę”. - Podziękujmy za wiarę, a jeśli mamy jej za mało, to prośmy o przymnożenie - zachęcał kapłan. Przekonywał o wielkiej miłości Boga do ludzi i o całkowitym zaufaniu, jakie mogą w Stwórcy pokładać. - Pamiętajcie, Bóg nigdy nie opuszcza człowieka, to człowiek się od Boga oddala - mówił.

  Pomysłodawcą Wieczoru Chwały na Bemowie, utworzonego na wzór rzeszowskiego koncertu "Jednego serca, jednego ducha”, był ks. Rafał Szwajca.

  Zorganizowała go parafia MB Królowej Aniołów na Bemowie i Urząd Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy.

  Honorowy patronat nad wydarzeniem objął kardynał Kazimierz Nycz, generał michalitów ks. Kazimierz Radzik i burmistrz Bemowa Krzysztof Strzałkowski.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół