• facebook
 • rss
 • Warszawski tor przeszkód

  Tomasz Gołąb /PAP

  dodane 10.07.2014 09:23

  Wymiana nawierzchni na Wisłostradzie, remont mostu na ul. Białołęckiej, w czwartek przejazd ulicami miasta rolkarzy, a w piątek Sonisphere Festival na Stadionie Narodowym - coraz trudniej poruszać się po mieście.

  W związku z wymianą nawierzchni na Wisłostradzie - od czwartku, od ok. godz. 22, do poniedziałku, do godz. 6 - zamknięta dla ruchu zostanie jezdnia wschodnia ul. Wybrzeże Gdyńskie na odcinku od ul. Krasińskiego do ul. Gwiaździstej. Ruch w obydwu kierunkach będzie poprowadzony jezdnią zachodnią. W związku z remontem zmienią się trasy autobusów linii 114 i 118. Pierwsza pojedzie od pl. Wilsona, ul. Słowackiego do Trasy AK. Linia 118 z Wisłostrady skręcą w ul. Krasińskiego i ul. Słowackiego dojadą do Trasy AK.

  Na dłuższe zmiany w ruchu muszą się przygotować kierowcy podróżujący mostem nad Kanałem Żerańskim. Zarząd Dróg Miejskich rozpoczął remont na moście przy ul. Białołęckiej. Prace potrwają 2, 3 tygodnie. Jezdnia została zwężona – obowiązuje jeden kierunek ruchu, w stronę ul. Płochocińskiej. W pierwszym etapie prac zamknięta dla ruchu będzie północna strona mostu, w drugim - południowa strona przeprawy. W obydwu etapach utrzymana będzie możliwość jazdy od ul. Białołęckiej w kierunku ul. Płochocińskiej.

  Kolejne utrudnienia związane są z odbywającymi się w mieście imprezami. W czwartek wieczorem, w ramach imprezy NightSkating Warszawa, ulicami centrum miasta przejadą rolkarze. Wyruszą ok. godz. 20.30 sprzed pomnika Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu. Następnie przejadą ulicami: Nowy Świat, Al. Jerozolimskie, Chałbińskiego, al. Niepodległości, Wawelska, Żwirki i Wigury, Racławicka, Wołoska, Rzymowskiego, Puławska, Pileckiego, Gandhi, Dereniowa, Stryjeńskich, Wąwozowa, al. Komisji Edukacji Narodowej, Rolna, Bukowińska, al. Niepodległości, Batorego, Waryńskiego, pl. Konstytucji, Marszałkowska, Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście.

  Z kolei w piątek na Stadionie Narodowym odbędzie się festiwal muzyczny - Sonisphere Festival. Od godz. 14 do 21 obszar Saskiej Kępy (ograniczony ulicami: al. Poniatowskiego, al. Waszyngtona, ul. Międzynarodowa, al. Stanów Zjednoczonych oraz Wał Miedzeszyński) będzie wyłączony z ruchu indywidualnego (z wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory wydawane przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe, pojazdów ZTM, taksówek oraz pojazdów jednośladowych).

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół