• facebook
 • rss
 • Wygrali... wszyscy

  Tomasz Gołąb

  dodane 11.07.2014 22:15

  Znamy zwycięskie projekty warszawskiego budżetu obywatelskiego. Dokładnie: 336. Najdroższy projekt: 3 mln zł na Ośrodek Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych na Ursynowie. Najtańszy: 168 zł na "domek dla naszych skrzydlatych pasiastych przyjaciół", czyli pszczół.

  Na piątkowej konferencji poznaliśmy projekty, które będą realizowane w przyszłym roku w ramach tzw. budżetu partycypacyjnego.

  - Dzisiejsze spotkanie to zwieńczenie procesu wielomiesięcznych działań. Procesu, który pokazał wielkie zaangażowanie mieszkańców Warszawy, wyzwolił ich potencjał, rozmowy o potrzebach, pobudził współdziałanie - powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz przed ogłoszeniem wyników głosowania, zapowiadając jednocześnie zwiększenie kwoty przeznaczonej na budżet obywatelski.

  - Ucząc się na tegorocznych doświadczeniach, rozpoczynamy również planowanie kolejnego budżetu, podsumujemy efekty, przyjrzymy się projektom. Na tej podstawie, ale także ocen i rekomendacji ekspertów i naszych partnerów podejmiemy decyzję co do przyszłego kształtu i kwoty przeznaczonej na kolejny budżet partycypacyjny.

  W ramach budżetu partycypacyjnego do podziału było ponad 26 milionów zł. Zgłoszonych zostało ponad 2200 projektów, do etapu głosowania zostało zakwalifikowanych 1390 dotyczących 18 dzielnic Warszawy.

  Głosowało prawie 167 tys. warszawiaków, którzy oddali 148 814 ważnych głosów. 42 113 osób głosowało w sposób tradycyjny, natomiast 106 701 oddało głosy przez Internet.

  Pełna lista zwycięskich projektów na stronie budżetu partycypacyjnego.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół