• facebook
 • rss
 • Biegnijcie po świętość

  Tomasz Gołąb

  dodane 13.07.2014 19:49

  - Nie wszyscy wyjadą z medalami. Taki jest sport. Ale chodzi o to, żeby nie przegrać w najważniejszej konkurencji: nie przegrać życia wiecznego - mówił abp Tadeusz Kondrusiewicz do 1,5 tys. młodych katolików z Polski i 7 innych państw, rozpoczynających 26. Międzynarodową Parafiadę Dzieci i Młodzieży.

  Mszę św. rozpoczynającą 26. Międzynarodową Parafiadę Dzieci i Młodzieży odprawił na warszawskich Siekierkach abp Tadeusz Kondrusiewicz, ordynariusz diecezji mińsko-mohylewskiej na Białorusi. W uroczystości w sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Młodzieży uczestniczyło około 1,5 tys. młodych katolików z Białorusi, Litwy, Niemiec, Rosji, Ukrainy, Łotwy, Uzbekistanu i Polski oraz ich opiekunowie i duszpasterze. Obecni byli również wolontariusze i sędziowie sportowi, dzięki którym przez tydzień młodzi sportowcy rywalizować będą w 16 konkurencjach.

  Medale będą przyznawane między innymi w koszykówce, lekkoatletyce, strzelectwie, ping-pongu i piłce nożnej. Zawody odbędą się na profesjonalnych obiektach sportowych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i Akademii Wychowania Fizycznego. Uczestnicy wezmą także udział w rywalizacji z zakresu kultury i sztuki. Swoje umiejętności sprawdzą wokaliści, plastycy i młodzi aktorzy teatralni, a także miłośnicy historii i geografii. Uzupełnieniem tej oferty są warsztaty taneczne, radiowe oraz aktorskie – te ostatnie poprowadzi małżeństwo znanych aktorów: Marcin i Aneta Perchuciowie.

  - Nie wszyscy wyjadą z medalami. Taki jest sport. Ale chodzi o to, żeby nie przegrać w najważniejszej konkurencji: nie przegrać życia wiecznego. Parafiada łączy młodzież różnych języków w Kościele, teatrze i na stadionie. Te zawody powinny czynić z nas jedną chrześcijańską rodzinę, która swoje życie opiera na Bożym prawie. To ono pozwala osiągnąć szczęście wieczne w niebie. Ruszajcie do biegu po świętość – apelował w homilii abp Tadeusz Kondrusiewicz.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół