• facebook
 • rss
 • W piątek przed ratuszem modlitwa za Chazana

  aś /KAI

  dodane 15.07.2014 10:57

  "Będziemy się modlić, aby władze Warszawy zaprzestały popierania morderczych praktyk - zabijania nienarodzonych dzieci oraz zaprzestały szykan wobec prof. Bogdana Chazana" - wyjaśniają organizatorzy.

  Do wzięcia udziału w publicznej modlitwie „w obronie życia i w obronie prof. Bogdana Chazana" zachęcają członkowie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę i Solidarnych 2010.

  Organizatorzy nie tylko będą modlitewnie wspierać zwolnionego decyzją Hanny Gronkiewicz-Waltz dyrektora szpitala przy ul. Madalińskiego, ale także całe środowisko lekarzy, którzy są „bezwzględnie atakowani i prześladowani za obronę życia nienarodzonych dzieci i pracę zgodną z prawidłowo ukształtowanym sumieniem".

  Modlitwa obejmie także miejskich urzędników. „Będziemy się modlić, aby władze Warszawy zaprzestały popierania morderczych praktyk - zabijania nienarodzonych dzieci oraz zaprzestały szykan wobec prof. Bogdana Chazana" - czytamy w zaproszeniu na modlitwę.

  - Chcemy także sprzeciwiać się zabiegom in vitro, w których jedną z procedur, gdy coś pójdzie nie tak, jest usuwanie takich „odpadów" - mówi Grzegorz Senatorski z warszawskiej Krucjaty Różańcowej.

  - Sposób modlitwy będzie dość oryginalny. Oprócz Różańca i Koronki, udostępnimy księgę, w której każdy będzie mógł postawić choć „kreskę" jako znak, że modlił się prostym egzorcyzmem do Najświętszej Maryi Panny Królowej Aniołów oraz przyzywając św. Michała Archanioła za władze stolicy - wyjaśnia G. Senatorski.

  Organizatorzy nie wykluczają, że akcja może być kontynuowana. "Wychodzimy na ulicę z modlitwą różańcową wtedy, gdy trzeba bronić ojczyzny. W dzisiejszych czasach potrzebna jest obecność w takich miejscach jak miejski ratusz, Sejm czy Ministerstwo Edukacji. To jest czas dawania świadectwa" - mówi jeden z organizatorów modlitwy.

  Modlitwa ma się odbyć w najbliższy piątek 18 lipca przed siedzibą stołecznego ratusza przy pl. Bankowym o godz. 15-17.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół