• facebook
 • rss
 • Bp Guzdek apeluje o pomoc dla Iraku

  ak /KAI

  dodane 20.08.2014 15:49

  O modlitwę i zbiórkę ofiar pieniężnych dla chrześcijan w Iraku zaapelował biskup polowy WP Józef Guzdek. Akcję pomocy prowadzi także Caritas Polska.

  Biskup polowy WP Józef Guzdek zwrócił się do wiernych wojskowej parafii z apelem o pomoc dla prześladowanych. Ordynariusz zachęcił do modlitwy w ich intencji. "Naszą odpowiedzią na zło dotykające tak wielu ludzi, którzy ze względu na Chrystusa ponieśli śmierć, utratę majątku, cierpią głód i wygnanie będzie modlitwa w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej 26 sierpnia" - napisał w oświadczeniu.

  Podczas Mszy św. 31 sierpnia w parafiach ordynariatu odbędzie się zbiórka pieniędzy. Pieniądze można także przesyłać na konto Caritas Ordynariatu Polowego z dopiskiem "Pomoc dla Iraku”.

  Po raz drugi akcję pomocy organizuje także Caritas Polska. Jest ona odpowiedzią na apel papieża Franciszka, który wielokrotnie zwracał się z prośbą o pomoc dla cierpiących w Iraku chrześcijan.

  Według Caritas blisko 300 tys. osób musiało opuścić swoje domy i potrzebuje pilnie pomocy humanitarnej - żywności, pitnej wody, odzieży, namiotów, środków higieny oraz artykułów i sprzętów koniecznych do przeżycia. W pierwszej turze Caritas we współpracy z Caritas Irak, Papieską Radą Cor Unum i Ministerstwem Spraw Zagranicznych przekazała poszkodowanym artykuły o wartości ponad 68 tys. zł.

  Na Wschodzie toczą się walki z radykalnymi islamistami, którzy stworzyli na terytorium Syrii i Iraku własne Państwo Islamskie (ISIS), kontrolowane przez byłych członków Al-Kaidy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół