• facebook
 • rss
 • Katoliczka Gronkiewicz-Waltz

  fk /rdc.pl

  dodane 22.08.2014 11:10

  Prezydent Warszawy: "Wyznaję te same wartości co prof. Chazan".

  Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz powiedziała w Polskim Radiu RDC, że decyzja o zwolnieniu prof. Bogdana Chazana była dla niej trudna, bo wyznaje „te same wartości, co prof. Chazan”. W związku z tym, jak powiedziała, „pośpieszana przez media bardzo dokładnie zbadałam pod kątem prawnym tę sytuację”. I zaraz dopowiedziała, że nie dała się pośpieszyć. Uznała więc, że „klauzula sumienia dotyczy tylko lekarza prowadzącego, a prof. Chazan takim nie był”, bo kobieta nie była jego pacjentką, lecz pacjentką dr. Gawlaka. A zatem – jak stwierdziła – prof. Chazan nie mógł skorzystać z klauzuli sumienia, jako że nie był lekarzem prowadzącym tej kobiety.

  Zapytana o krytykę i oburzenie, z jakimi spotkała się jej decyzja, powiedziała: „Idę zawsze środkową drogą – z lewa i prawa jestem atakowana. (…) Po prostu każdy ma prawo do swojej opinii, ale myślę, że jestem pod tym względem dość niezależna i zawsze oceniam na gruncie prawa”.

  Powołała się na przysięgę, którą jako prezydent składała na wierność prawu. „Więc trzeba być uczciwym w tym, co się ślubowało mieszkańcom, z których każdy ma pewnie inne poglądy na tę sprawę”.

  Zapytana o prawdziwość zarzutu, że przedłożyła prawo nad własne sumienie i przekonania, odpowiedziała, że jej sumienie „jest w tym zakresie dość jednoznaczne. Konkordat mówi, że jest autonomia i niezależność poszczególnych władz i że poszczególne władze zobowiązują się przestrzegać te zasady (…). Ja jestem przedstawicielem władzy świeckiej, a nie kościelnej – póki co”.

  Od redakcji:

  Hanna Gronkiewicz-Waltz podjęła decyzję ukarania wybitnego specjalisty za to, że nie chciał zabić dziecka, ani wskazać miejsca, w którym by to zrobiono, w zamian zaś oferował dobrą opiekę zarówno nad matką, jak i nad dzieckiem. Szykanowanie lekarza za to, co jest podstawą jego powołania stanowi istotę decyzji pani prezydent. Ale nie tylko moralnie, lecz i formalnie jej posunięcie pozostawia wiele do życzenia, co jasno wynika z faktów, które przedstawialiśmy już w artykule Zlecenie na profesora.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  • kwiecien
   24.08.2014 15:31
   Jakie wartości wyznaje prof. Chazan, który jest rozwodnikiem w nowym związku i ma nieślubne dziecko?
   Nie zastanawia to nikogo?
  • chrześcijanin
   24.08.2014 21:28
   Tak postąpił Piłat. Umył ręce i wydał im Go na ukrzyżowanie, choć nie widział w Nim żadnej winy i mógłby powiedzieć: reprezentuję te same wartości, ale skoro domagają się ukrzyżowania Jezusa to oddaję im Go, by Go ukrzyżowali. Przecież nie będę narażał się na utratę przyjaźni z cezarem. I tak Go ukrzyżowano. A Piłat pozostał wierny PRAWU.
  • jacek
   25.08.2014 07:53
   Też spytam wszystkich atakujących panią Gronkiewicz -Waltz, jakie wartości wyznajecie? Sam artykuł jest prowokujący, ale piszący również powinni się zastanowić, czy to zgodnie z nauką Ewangelii jest rzucanie na oślep kamieniami w kogokolwiek? Jutro ta osoba może się nawrócić, ale wy już skazaliście ją na potępienie.
   Nieładnie.
  • MacBlacker
   26.08.2014 11:21
   Fałsz, hipokryzja i obłuda - mam odruch wymiotny.
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół