• facebook
 • rss
 • Święto świętego ekologa

  dodane 21.09.2014 16:19

  Występ sygnalistów myśliwskich, pieczenie jabłek z cynamonem i ekologiczny spektakl. Festyn rodzinny "Dzień św. Franciszka i Lasu Bielańskiego" odbędzie się po raz trzeci.

  Odbywa się co roku z okazji liturgicznego wspomnienia Biedaczyny z Asyżu.

  - Chcemy w ten sposób przypomnieć jego postawę wobec przyrody i pokazać, że my także jesteśmy za nią odpowiedzialni - wyjaśnia Marcin Królak z Dobrego Miejsca, organizator rodzinnego festynu, który 5 października odbędzie się przy Kościele Pokamedulskim parafii bł. Edwarda Detkensa i Dobrym Miejscu (ul. Dewajtis 3).

  Piknik rozpocznie się o godz. 9, a w programie przewidziano wiele ekologicznych niespodzianek. Zobaczyć będzie można m.in. występ zespołu sygnalistów myśliwskich "Akteon”, którego członkowie nie tylko zaprezentują łowieckie utwory, ale także opowiedzą o pracy myśliwego i leśnika.

  Przed kościołem rozstawione będą także stoiska przyrodnicze i proekologiczne oraz zielarskie i medyczne prowadzone przez braci z zakonu oo. Bonifratrów.

  Chętni będą mogli włączyć się w Akcję Sprzątania Świata, sprzątając Las Bielański i zobaczyć proekologiczny spektakl "Orzeszek - chłopiec z leszczyny”, który wystawi przez Teatr Domowy z Warszawy.

  Na najmłodszych czeka m.in. dmuchana zjeżdżalnia, trampolina i malowanie twarzy. No i oczywiście osiołek solenizant Franek. Podczas festynu między ul. Marymoncką i ul. Kamedulską kursować będzie konny zaprzęg. O godz. 11 w Kościele Pokamdulskim zostanie odprawiona Msza św.

  Festyn zakończy się pokazem unikatowego filmu z listy watykańskiej o świętym z Asyżu "Franciszek” z 1989 r.

  Projekcja rozpocznie się o 18.00, a poprzedzi ją wykład ks. dr Ignacego Kosmana, franciszkanina, wykładowcy homiletyki na UKSW.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół