• facebook
 • rss
 • Ja prawdziwy czy fałszywy?

  Agnieszka Kurek-Zajączkowska

  dodane 02.10.2014 11:53

  Wspólnota św. Jakuba 12 kroków dla chrześcijan ze Skaryszewskiej zaprasza na rekolekcje otwarte prowadzone przez Marcina Gajdę.

  - To propozycja dla osób, które przechodzą różne trudności życiowe: w małżeństwie, w pracy, w kontaktach z bliskimi i z samym sobą, doświadczają lęków czy kryzysu wartości bądź powołania – mówi Beata Choroszewska ze Wspólnoty „12 kroków dla chrześcijan”, współorganizatorka wydarzenia.

  Każde spotkanie będzie kompletnym opracowaniem tematu tworzącym jednocześnie logiczną całość 4-dniowych rekolekcji. Można dołączyć w każdym momencie.

  - Postaramy się zbliżać do Prawdy i odnaleźć sposoby na wyzwolenie przez Nią. Przede wszystkim oprzemy się na Ewangelii. Poprowadzę katechezy i zaproszę do medytacji lectio divina. Warto ze sobą zabrać Pismo Święte – wyjaśnia Marcin Gajda.

  Rekolekcje „Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli” są bardzo bliskie idei warsztatów 12 kroków dla chrześcijan, które mówią o drodze do wolności i do pełni życia.

  - Metoda ta wywodzi się z doświadczenia wspólnot AA. Okazała się jednak wartościowa dla każdego. Nawet gdy ktoś nie jest osobą uzależnioną, to ma w sobie pewne pokłady fałszu, nieświadomości siebie, pychy czy egocentryzmu, i dlatego każdemu przejście takiej ścieżki może się przydać. W zasadzie można powiedzieć, że ta metoda to pewien kerygmat – wyjaśnia M. Gajda.

  Spotkania wystartują w niedzielę 19 października o godz. 20 w kościele górnym św. Wincentego Pallottiego na Pradze i potrwają do środy. W dni robocze będą się rozpoczynać o godz. 19. Wstęp wolny.

  Marcin Gajda jest lekarzem, magistrem nauk o rodzinie, terapeutą i autorem pieśni religijnych. Razem z żoną Moniką od wielu lat  zajmują się działalnością konferencyjną, rekolekcyjną i terapeutyczną na styku psychologii i duchowości. Małżonkowie prowadzą autorskie warsztaty w obszarach umiejętności rodzicielskich, relacji małżeńskich i rozwoju osobistego. Są autorami książek: „Rodzice w akcji" oraz „Rozwój. Jak współpracować z łaską?".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół