• facebook
 • rss
 • Nie lękajcie się wyjść na ulice z Ewangelią

  Agnieszka Kurek-Zajączkowska

  dodane 05.10.2014 12:27

  Warszawa to pierwsze polskie miasto, jakie odwiedziła kanadyjska działaczka pro life. - Nie lękajcie się wyjść na ulice z ewangelicznym przesłaniem obrony życia. To jest testament św. Jana Pawła II - mówiła Mary Wagner.

  Mary Wagner, kanadyjska działaczka pro life, skazana za odwodzenie kobiet od aborcji, 4 października wzięła udział w pokazie filmu w reż. Grzegorza Brauna "Nie o Mary Wagner” w sali kurialnej przy katedrze praskiej.

  Pytana o swoją rolę w obronie dzieci poczętych, porównała ją do posługi św. Teresy od Dzieciątka Jezus. - Wzoruję się na św. Teresie z Lisieux i jej "małej drodze”. Wykonuję codzienne obowiązki. Patrzę na małe aspekty. Odczytuję to jako powołanie do obecności przy tych, którzy tego najbardziej potrzebują, a którzy są najbardziej zagrożeni - mówiła po projekcji.

  Odniosła się też do słów sędziego, który podczas procesu powiedział jej: "Jeśli myślisz, że to, co zrobiłaś, jest czymś słusznym, to się mylisz. I myli się twój Bóg”. - Słowa te odebrałam jako prześladowanie chrześcijan - oceniła. Podziękowała za korespondencję, jaką z wyrazami wsparcia otrzymała w czasie pobytu w więzieniu. - Połowa z listów pochodziła z Polski. Nadal je dostaję. Coraz częściej piszą młode kobiety - przyznała M. Wagner. Pytana o najpiękniejsze momenty w swojej działalności, podzieliła się wspomnieniami z więzienia, kiedy to inne osadzone kobiety prosiły, by się za nie pomodliła lub też robiły to razem z nią.

  Zachęciła też do publicznej modlitwy w obronie dzieci poczętych, zagrożonych aborcją. - Nie lękajcie się wyjść na ulice z ewangelicznym przesłaniem obrony życia. To jest testament św. Jana Pawła II - wyjaśniała.

  W spotkaniu wziął również udział Mariusz Dzierżawski z Fundacji "Pro - Prawo do Życia". Ocenił film G. Brauna jako mocną broń w obronie dzieci poczętych. - Ten film to fantastyczna broń w wojnie cywilizacyjnej. Tak, jak kiedyś "Niemy krzyk” Bernarda Nathansona - ocenił.

  W najbliższych dniach Kanadyjka odwiedzi również: Sokółkę, Białystok, Gdańsk, Toruń, Szczecin, Wrocław, Częstochowę, Kraków, Rzeszów, Gorlice, Krosno,  Stalową Wolę, Nową Dębę, Kolbuszową, Przeworsk, Jarosław i Łańcut.

  Mary Wagner przy klinikach aborcyjnych modli się, rozdaje ulotki informacyjne, a także wręcza kobietom róże - w ten sposób przypomina o wartości ludzkiego życia. Za swoją działalność spędziła 23 miesiące w areszcie. Wielką mobilizacją do obrony dzieci poczętych była dla Mary Wagner wizyta w Auschwitz.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Zibi89
   05.10.2014 18:47
   Groźby stają się coraz bardziej konkretne.

   Wymieniam mniej więcej po kolei:

   - w Koszalinie:
   a) przebijania opon gwoźdźmi,
   b) rysowania karoserii samochodu,
   c) podszywania się kolegi pod kibica Gwardii Koszalin,

   - w Legionowie:

   c) muchomora na dachu samochodu,
   d) odkręcania i wypuszczania powietrza w kole (Ryszard siwy grubasek - AL),
   e) rysowania samochodu niebieską kredką lub czymś takim (Sylwester w okularkach - MO),
   f) chodzenia za mną wszędzie, nawet do kościoła, zaszczuwania i wypisywania głupot, bluźnierstw i gróźb na forach, w tym wcześniej na tatę na GK24

   na święta Bożego Narodzenia w domu:
   g) podszywania się pod nr kolegi lub dzwonienia z jego nr ws. możliwości załatwienia prawnika, kolega ostrzegał mnie, że "zabawa" w dostarczanie pacjentów szpitala psychiatrycznego jest dla nich przyjemnością, (podobno miał to być jego kolega),
   h) przyjścia do kościoła na pasterkę kilku dziwnych osób, powiązanych z sąsiadami z Darłowa
   , z byłym pilotem wojskowym może „przyjaciele” jego córki?!,

   w Darłowie:
   przyszli do nas sąsiedzi i ostatnio podpisałem jej matce listę startową w wyborach samorządowych z listy obecnego burmistrza,

   i) na forach internetowych (zresztą to akurat mogą Państwo obserwować prawie na co dzień).

   j) wysyłanie gróźb na maila:
   - podszywanie się pod funkcjonariusza Policji Piotra Barona z KWP z Opola,
   - dzisiaj w nocy wysłali groźby od nieżyjącej Anny Lindh ?!

   Zbieranie informacji trwa, tak jak już mówiłem od 1998 roku, zastraszanie otwarcie i nieprzerwanie od XI 2011 roku. Są to całe rodziny UB-eckie.
   W Darłowie 6-7 rodzin. W Legionowie min. 8-10 mieszkań plus mafia podwarszawska, gnojki, ćpuny, ludzie postury kibolskiej i przestępczej facjaty, sekciarze itd.

   Następnym razem wyślę szczegółowe opracowanie, które do tej pory zebrałem i przygotowałem.
  • Yanosh
   05.10.2014 19:06
   dziś tu w Paryżu: manifestacja w obroni Rodziny

   polecam:
   http://www.la-croix.com/Actualite/France/La-manif-pour-tous-mobilise-largement-contre-la-PMA-et-la-GPA-2014-10-05-1216716
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół