• facebook
 • rss
 • Sasin dla Warszawy: bezpłatne bilety...

  aś /PAP

  dodane 05.10.2014 21:14

  ... i gabinety dentystyczne w każdej szkole, a także budowa Warszawskiego Parku Technologicznego - to elementy programu Jacka Sasina, kandydata PiS na prezydenta stolicy.

  Jacek Sasin ogłosił swój program wyborczy podczas sobotniej konwencji PiS. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości wystartuje w wyborach na prezydenta Warszawy pod hasłem: "Warto być warszawiakiem”. - PiS chce czerpać z dziedzictwa byłego prezydenta Polski i stolicy Lecha Kaczyńskiego - zaznaczył. I dodał, że potrzebna jest kontynuacja tego dzieła, gdyż dokonania obecnej prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz (PO) przy dokonaniach Lecha Kaczyńskiego to, w opinii Sasina, "przykład zaskakującego braku ambicji”.

  Według niego ekipa Gronkiewicz-Waltz odbiera miasto warszawiakom, którzy są dla niej ważni jedynie "jako źródło dochodów”. W tym kontekście mówił o podwyżkach opłat za wodę, cen biletów, podatków od nieruchomości, czynszów za mieszkania komunalne.

  Przedstawiając swój program wyborczy, Sasin zapowiedział wprowadzenie bezpłatnych biletów komunikacji miejskiej dla mieszkańców Warszawy płacących w stolicy podatki, stworzenie tańszej administracji i dostosowanie pracy urzędów do godzin pracy warszawiaków. Zapowiadał również m.in. budowę Warszawskiego Parku Technologicznego, stworzenie w każdej warszawskiej szkole gabinetu dentystycznego, budowę specjalnej strefy ekonomicznej, program inkubatorów przedsiębiorczości.

  Kandydat PiS zapowiedział też przywrócenie bonifikaty na wykup mieszkań komunalnych i pomoc przy zamianie prawa użytkowania wieczystego na własność, rewitalizację zaniedbanych obszarów - szczególnie warszawskiej Pragi, rewitalizację placów i terenów zielonych.

  Zadeklarował ponadto m.in. "zaprzestanie wyprzedaży majątku miasta”, poprawę zarządzania mieniem komunalnym, a także konsultacje społeczne - regularne spotkania prezydenta miasta z mieszkańcami.

  Z kolei szef warszawskich struktur PiS i wiceprezes partii Mariusz Kamiński mówił o celu PiS w wyborach samorządowych. - Nie idziemy po władzę dla władzy, ale żeby rozwiązywać problemy zwykłych mieszkańców - przekonywał.

  Czytaj także: 10 priorytetów Hanny Gronkiewicz-Waltz dla Warszawy  >>

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • urek45
   06.10.2014 00:52
   to świetny pomysł! przez Gronkiewicz bilety sporo podrożały i bez zniżki studenckiej jest ciężko, bo karta miejska na miesiąc kosztuje teraz 98, a nie jak wcześniej połowe taniej. To dobry człowiek, zna się na rzeczy i zdecydowanie Warszawie potrzebny taki prezydent!:)
  • xioncpb
   07.10.2014 11:08
   A ja się nie cieszę.
   Nie ma czegoś takiego jak "bezpłatne", bo za rozdawnictwo jednym zapłacą drudzy.

   Pan Sasin (i cały PiS w ogóle) powinien zrozumieć, że dla wiarygodności obietnic należy przedstawiać źródło ich finansowania, czego nie rozumie i nie umie obecna premierka-obiecywaczka.
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół