• facebook
 • rss
 • Totusy rozdane

  Mariusz Majewski

  dodane 11.10.2014 18:45

  Gala na Zamku Królewskim w czasie której poznaliśmy laureatów nagród przyznawanych przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia poprzedziła czternasty już Dzień Papieski.

  Stanisław Niemczyk, Rodzina Szkół im. Jana Pawła II, prof. Zbigniew Chłap oraz Telewizja Polska i Polski Radio - otrzymali nagrody TOTUS 2014, przyznawane przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

  Architekt Stanisław Niemczyk został wyróżniony za "osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej”. Kapituła nagrody podkreśliła, że laureat dał się poznać m.in. jako twórca niezwykłych kościołów. Rodzina Szkół im. Jana Pawła II została uhonorowana za "propagowanie nauczania polskiego papieża". Ten ruch społeczny skupia 1232 placówki szkolne różnego stopnia z całej Polski oraz 21 z zagranicy. Łącznie uczy się w nich ok. 350 tys. dzieci i młodzieży.

  Zwracając uwagę na to, że czternasty Dzień Papieski odbywa się po kanonizacji Jana Pawła II metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz stwierdził, że wzrasta zobowiązanie Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” do przypominania osoby papieża następnym pokoleniom i znajdowania tych, którzy są inspirowani jego nauczaniem w życiu społecznym.

  W kategorii „Promocja człowieka, praca charytatywna i edukacyjno-wychowawcza” nagrodę otrzymał lekarz prof. Zbigniew Chłap. Ten emerytowany profesor Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie działa społecznie od 1981 r. Założył organizację "Lekarze Nadziei", które dba o pomoc medyczną dla ludzi, którzy normalnie nie mają na nią szans. A specjalnym TOTUSEM medialnym zostali nagrodzenie pracownicy Telewizji Polskie i Polskiego Radia za przygotowanie i zrealizowanie transmisji uroczystości kanonizacyjnych świętych papieży Jana XXIII oraz Jana Pawła II.

  Uroczystą galę odbywającą się na Zamku Królewski prowadziła Grażyna Torbicka, a na żywo transmitowała ją TVP. Udział wzięli w niej stypendyści Fundacji Dzieła Tysiąclecia, dotychczasowi laureaci Totusów, nominowani do tegorocznej nagrody oraz zaproszeni goście. Nagrody wręczali przedstawiciele firm, które wspierają działalność fundacji oraz hierarchowie: kard. Kazimierz Nycz, abp Henryk Hoser, abp Tadeusz Gocłowski, abp Józef Kowalczyk, bp Artur Miziński i bp Marek Mendyk.

  Podczas uroczystości zaśpiewała znana wokalistka Haliną Mlynkową, a także finaliści muzycznego show "Voice of Poland" Mateusza Ziółko i Monika Ulrik.

  Tradycyjnie rozdanie nagród TOTUSY poprzedza Dzień Papieski organizowany przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która powstała w 2000 r. jako żywy pomnik Jana Pawła II. Podczas Dnia Papieskiego fundacja prowadzi zbiórkę na program stypendialny dla zdolnej młodzieży z małych miejscowości.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  • sheer
   11.10.2014 21:25
   Polskie Radio i TVP są antykościelne i kpią z nauczania Jana Pawła II. Nie zadrżała biskupom powieka, jak te media dostawały nagrodę za relację z ważnej dla Polaków kanonizacji czyli za coś, co jest ich obowiązkiem?
  • l
   12.10.2014 11:52
   "Tyle błędów w całym tekście,
   nie widziałem tego jeszcze,
   popatrz. O! Popatrz!" ;)
  • Maluczki
   12.10.2014 11:55
   Kościół nagradza antykatolickie "polskie" media, a KRRiT nakłada kary na katolickie Radio Maryja i TV Trwam.
   Perfidne rozwalanie Kościoła od środka!
  • chrześcijanka
   12.10.2014 12:56
   "Totusy Rozdane"- zobacz jak wygląda kompromis ze światem, Panu Bogu świeczkę, diabłu ogarek.

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół