• facebook
 • rss
 • Lekcja świętości

  Mariusz Majewski

  dodane 12.10.2014 18:28

  Tłum Warszawiaków modlił się i śpiewał ze znanymi artystami. Prowadził ich św. Jan Paweł II.

  Warszawskie obchody XIV Dnia Papieskiego zainaugurowała Msza św. w Bazylice św. Krzyża. Przewodniczył emerytowany metropolita gdański, wiceprzewodniczący Rady Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia abp Tadeusz Gocłowski.

  W homilii zwrócił uwagę, że przez lata pontyfikatu św. Jan Paweł II kierował swoje przesłania o wolności, dialogu, trosce o młode pokolenie, czy rodzinę. - Po odejściu do Domu Ojca papież pozostał z nami duchowo, ale jego nauczanie musi być nieustannie obecne w naszym myśleniu, działaniu i życiu - podkreślił abp Gocłowski.

  Przez cały dzień w różnych miejscach trwały gry i zabawy przeznaczone dla całych rodzin. Zwieńczeniem XIV Dnia Papieskiego w Warszawie był koncert, który odbył się przed kościołem p.w. Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie. - Tworzą Państwo prawdopodobnie największy chór w Polsce - mówił do tłumu ludzi  prowadzący papieski koncert, znany dziennikarz Krzysztof Ziemiec.

  Wśród zebranych było bardzo dużo rodzin z dziećmi. Ludzie nie tylko słuchali, ale także śpiewali razem z wykonawcami popularne piosenki religijne takie jak np. "Uwielbiam imię Twoje Panie" albo "Przyjaciela mam". Między utworami na telebimie pojawiały się fragmenty przemówień św. Jana Pawła II.

  Ania Wyszkoni   Ania Wyszkoni Mariusz Majewski /Foto Gość Pierwszą część „Apelu Modlitewnego Miasta Warszawy z Ojcem Świętym” transmitowały TVP1 i TVP Polonia. Na scenie wystąpili znani artyści. Repertuar złożony z ulubionych pieśni Papieża Polaka zaśpiewali m.in. Alicja Majewska, Anna Wyszkoni, Olga Szomańska, Natalia Niemen, Mate.O, Zbigniew Wodecki, Paweł Kukiz i Mietek Szcześniak. Towarzyszył im wyjątkowy chór. Zebrany tylko do projektu "koncert papieski". Dyrygent Marta Mathea Radwan zgromadziła jego skład zapraszając osoby śpiewające w różnych stołecznych chórach.

  Po tych występach wikariusz parafii Wniebowstąpienia Pańskiego zapowiedział modlitewną część czyli apel miasta Warszawy z Ojcem Świętym.

  Hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego były słowa "Świętymi bądźcie". Dzień Papieski jest organizowany przez powołaną przez episkopat Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Jej zadaniem jest budowa żywego pomnika papieża Jana Pawła II.  W ciągu dnia fundacja, jej stypendyści i wolontariusze prowadzili zbiórkę na program stypendialny dla zdolnej młodzieży z małych miejscowości.

  - To była prawdziwa lekcja świętości, która odbyliśmy pod kierunkiem naszego świętego papieża - podsumował metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. Podziękował tez wszystkim, którzy włączyli się w organizację i przygotowanie XIV Dnia Papieskiego.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół