• facebook
 • rss
 • Świat tobie tego nie da

  Tomasz Gołąb

  dodane 20.10.2014 07:28

  To było mocne doświadczenie muzyczne, ale także modlitewne. Kilkaset osób wielbiło Boga śpiewem, tańcząc i modląc się razem z najciekawszymi wykonawcami młodego pokolenia, grającymi współczesną muzykę chrześcijańską. 4 Festiwal Chrześcijańskie Granie odbył się w Dobrym Miejscu na Bielanach.

  - Duch Święty jest Panem rzeczy niemożliwych - śmieje się Piotr Zalewski, raper z projektu "Wyrwani z Niewoli", który wraz z Jackiem Zajkowskim porwał warszawskie Dobre Miejsce do wspólnej zabawy i uwielbienia w rytmach Hip-Hopu.

  Zetaigreka wystąpił jako support przed koncertem magda.leny frączek, która zagrała z nowym składem utwory z nagrodzonej płyty "Effatha".

  W Dobrym Miejscu piosenkarka zaprezentowała piosenki z powstającego albumu i odebrała Złoty Krążek za album, który w mijającym roku zdobył najwięcej fanów w sklepie "Chrześcijańskie Granie". Jej siódmy występ w Katolickim Centrum Kultury "Dobre Miejsce" był według wielu słuchaczy jednym z najlepszych do tej pory.

  magdalena.frączek ze Złotym Krążkiem Festiwalu Chrześcijańskie Granie   magdalena.frączek ze Złotym Krążkiem Festiwalu Chrześcijańskie Granie Tomasz Gołąb /Foto Gość 4 Festiwal Chrześcijańskie Granie odbywał się od 18 do 19 października w Katolickim Centrum Kultury Dobre Miejsce na warszawskich Bielanach. Na scenie wystąpili najciekawsi wykonawcy młodego pokolenia grający współczesną muzykę chrześcijańską.

  Serce publiczności podbił dawno nie koncertujący Frenchman. Wysoki poziom zaprezentował uwielbieniowy zespół 33 i specjalny projekt złożony z muzyków TGD, El Camino, Strony B. Całość poprowadził tradycyjnie, niezawodny Łukasz Sośniak - dziennikarz Radia Jasna Góra, autor audycji GospelBox.

  - Łyse banie głoszą zmartwychwstanie - mówił, gdy na scenę weszli drugiego dnia Zetaigreka, czyli raperzy z projektu "Wyrwani z Niewoli".

  - Od pięciu lat śmigamy po świecie, żeby mówić: "Jezus Cię kocha". Owszem można powiedzieć Bogu: "Pakuj walizki", ale chrześcijaństwo to nie zmyła. To wielka przygoda. Jeśli tego nie odkryliście, otwórzcie księgę Dziejów Apostolskich - krzyczał ze sceny raper, prosząc publiczność o wspólną modlitwę do Ducha Świętego.

  "Wyrwani z niewoli" porwali publiczność swoim świadectwem   "Wyrwani z niewoli" porwali publiczność swoim świadectwem Tomasz Gołąb /Foto Gość

  Koncerty Festiwalu Chrześcijańskie Granie były transmitowane poprzez stronę www.lasbielanski.pl oraz Tv Dobre Media.

  - Może nigdy nie modliliście się z otwartymi rękami! Ale świat wam tego nie da, on ma tylko substytuty. Rzućcie się "na banię" w Boże miłosierdzie - Zetaigreka zagrzewali kilkaset osób, które wstały z foteli w sali koncertowej Dobrego Miejsca.

  - Jak oni grają! Dawno czegoś takiego nie słyszałam - mówiła nawet pani z szatni, zafascynowana świadectwem Piotra Zalewskiego i Jacka Zajkowskiego.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół