• facebook
 • rss
 • Praga będzie modlić się za życiem

  Agata Ślusarczyk

  dodane 19.11.2014 13:40

  Warszawscy obrońcy życia po raz drugi organizują 9-dniową adorację Najświętszego Sakramentu. Tym razem szturmować niebo będą prażanie.

  "Świadomi wielkiego i stałego ataku środowisk aborcyjnych, jak też międzynarodowych organizacji wobec życia dzieci poczętych w Polsce i na świecie, warszawscy obrońcy życia i rodziny, jako wierni Kościoła, organizują kolejną dziewięciodniową Adorację Najświętszego Sakramentu w dziewięciu świątyniach warszawskich w intencji" - piszą w komunikacie przesłanym do redakcji organizatorzy modlitewnej akcji.

  Po raz pierwszy nowenna adoracyjna odbyła się w diecezji warszawskiej na początku lipca. Jej inicjatorzy, warszawscy obrońcy życia, szacują, że wzięło w niej udział ok. 10 tys. osób. Tym razem modlitwa odbędzie się na Pradze. - Chcieliśmy uruchomić drugie płuco Warszawy, dlatego z prośbą o zorganizowanie modlitewnej inicjatywy zwróciliśmy się do praskiej kurii - wyjaśnia Piotr Zajkowski, koordynator modlitewnej akcji.

  Wierni będą modlić się w intencji: „Obrony życia dzieci poczętych a zagrożonych aborcją, obrony naturalnej rodziny złożonej z kobiety i mężczyzny oraz dziękczynienie Bogu za dar życia udzielony matkom pragnącym i oczekującym potomstwa”.

  "Wydarzenie to jest wołaniem obrońców życia do Boga o miłosierdzie nad Polską i poczętymi dziećmi w obliczu straszliwej kultury śmierci i zniszczenia moralnego, jakiego od miesięcy jesteśmy świadkami w Polsce" - piszą w komunikacie obrońcy życia.

  Za przykład działania w duchu "kultury śmierci” podają m.in. zwolnienie z funkcji dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. Świętej Rodziny prof. Bogdana Chazara, próba genderowej redefinicji związku kobiety i mężczyzny, seksualizacja dzieci i młodzieży, a także próby ratyfikacji Konwencji Rady Europy o tzw. "przemocy wobec kobiet”, która zdaniem obrońców życia "kompletnie odwróci dotychczasowy porządek moralny w Polsce”.

  Modlitwa adoracyjna rozpocznie się 30 listopada po Mszy św. o godz. 15 w parafii Matki Bożej z Lourdes przy ul. Wileńskiej 69 i potrwa całą dobę. W sumie Najświętszy Sakrament adorowany będzie w dziewięciu praskich świątyniach. W akcję włączyły się także podwarszawskie parafie: w Aninie, Józefowie-Michalinie i w Wawrze.

  - 1 grudnia, parafia pw. MB Nieustającej Pomocy na Saskiej Kępie

  - 2 grudnia, parafia MB Królowej Polski w Aninie

  - 3 grudnia, parafia św. Jana Chrzciciela, Józefów-Michalin

  - 4 grudnia, parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła

  - 5 grudnia, parafia św. o. Pio na Gocławiu

  - 6 grudnia, parafia pw. św. Benedykta, Wawer-Anin

  - 7 grudnia, parafia MB Różańcowej na Bródnie

  - 8 grudnia, parafia św. Wincentego Pallottiego na Kamionku

  "Czas adwentu to błogosławiony okres czuwania i oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Wykorzystajmy go szczególnie wieczorami i nocą na uwielbienie Boga Zbawiciela, mieszkającego wśród nas” - zachęcają do włączenia się w modlitwę organizatorzy.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół