• facebook
 • rss
 • W radzie rządzi PO

  Agata Ślusarczyk

  dodane 01.12.2014 16:06

  Gościem honorowym I sesji Rady Miasta była wybrana po raz trzeci na prezydenta Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

  W sali Gagarina PKiN odbyła się uroczystość wręczenia zaświadczeń osobom wybranym na radnych. - Liczę, że swoimi pracami będziecie wspierać działania rządu, takie, jak choćby budowa obwodnicy śródmiejskiej, o której mówiła premier Ewa Kopacz, podpisując kontrakt dla Mazowsza - powiedział do radnych Jacek Kozłowski, marszałek województwa mazowieckiego.

  Następnie rozpoczęła się I sesja Rady Miasta, w której udział wzięła wybrana po raz trzeci na urząd prezydenta Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Radni złożyli ślubowanie. Mandat zaufania zdobyło 60 rajców: 33 z PO, 24 z PiS, 2 z SLD oraz 1 reprezentant Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej Piotr Guział.

  Kadencję rozpoczęło 21 nowych radnych, wśród nich są znane nazwiska, m.in. Krystyna Prońko (PO), piosenkarka, czy Michał Kondrat (PiS), reżyser filmu "Jak pokonać szatana”. - Będę zajmować się przede wszystkim sprawami lokalnymi - bezpieczeństwem, infrastrukturą i kulturą w Wesołej. Jeśli chodzi o Warszawę, sprawą najbliższą mojemu sercu jest kultura - mówiła K. Prońko.

  Radni złożyli uroczyste ślubowanie   Radni złożyli uroczyste ślubowanie Agata Ślusarczyk /Foto Gość Z kolei M. Kondrat stawia na działania prorodzinne, ograniczenie genderowych programów w szkołach i przedszkolach, promowanie kultury opartej na wartościach chrześcijańskich. - Zamierzam zdobywać sojuszników na poziomie wartości - mówił reżyser.

  Na I sesji zostały wybrane władze gremium - po raz trzeci urząd przewodniczącej Rady Miasta zajmie Ewa Malinowska-Grupińska (PO), jej zastępczyniami zostały - tak, jak w ubiegłej kadencji - Ewa Masny (PO) i Olga Johann (PiS). W tej kadencji swojego reprezentanta w prezydium rady nie będzie mieć SLD.

  Rolę lidera klubu PO nadal pełnić będzie Jarosław Szostakowski. - Jako klub PO będziemy przede wszystkim kontynuować politykę z ubiegłej kadencji. Priorytetem jest budowa II linii metra (mamy dzieję, że podczas naszej kadencji powstanie kolejnych 11 stacji), budowa nowych szkół, żłobków i przedszkoli - powiedział J. Szostakowski. I dodał: - Zwiększymy także pieniądze dzielone w budżecie partycypacyjnym.

  Dotychczasowego szefa klubu PiS Macieja Wąsika zastąpił w tej kadencji Jarosław Krajewski. - Inwestycją pierwszej potrzeby jest budowa obwodnicy śródmiejskiej, chcemy także, by Warszawa była miastem bardziej przyjaznym rodzinie, mamy już projekt uchwały obniżającej opłaty za przedszkola - mówił przewodniczący klubu PiS.

  Po wyborze prezydium radni skoncentrują się przede wszystkim na uchwaleniu budżetu na rok 2015.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół