• facebook
 • rss
 • Prezydent zaprzysiężona

  Mariusz Majewski

  dodane 04.12.2014 17:18

  Podczas sesji Rady Miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz oficjalnie objęła urząd na trzecią kadencję.

  W swoim przemówieniu prezydent Warszawy zapowiedziała, co chce zrobić przez kolejne cztery lata. - Tak jak każdy w swoim życiu, tak i my najpierw musimy zadbać o to, żeby nasz wspólny dom powstał, żeby został wybudowany, a później chcemy go urządzić. Dwie poprzednie kadencje poświęciliśmy budowie infrastruktury, często zwanej ciężką - most, metro, węzły drogowe. Ale przyszedł czas na poprawę też estetyki i komfortu życia. I temu chcę w szczególności poświęcić tę trzecią kadencję - tłumaczyła H. Gronkiewicz-Waltz.
   
  Prezydent mówiła, że oprze się na czterech filarach: miasto wygodne na co dzień, dostępne, oferujące dużo możliwości swoim mieszkańcom i aktywne. Co to konkretnie oznacza? To będzie pewnie lepiej widać po konkretnych decyzjach. Jedną z nich H. Gronkiewicz-Waltz już zdradziła. Stolica będzie miało swojego ogrodnika.
   
  - Już wkrótce do mojego zespołu, z którym wspólnie zmieniamy Warszawę, dołączy Małgorzata Morończyk, która zostanie powołana na mojego pełnomocnika ds. zieleni - poinformowała prezydent Warszawy.
   
  Do obowiązków Morończyk będzie należało m.in. koordynowanie i monitorowanie działania Urzędów Dzielnic i jednostek organizacyjnych m.st. Warszawy zajmujących się utrzymaniem zasobów zieleni miejskiej na terenach będących własnością miasta.

  Ze strony dziennikarzy nie zabrakło pytań o mniej przyjemne dla władzy sprawy, jak np. otwarcie drugiej linii metra. - Czy może się ono opóźnić z powodu awarii akumulatorów na stacji Rondo Daszyńskiego?

  H. Gronkiewicz-Waltz powiedziała, że najważniejsze jest bezpieczeństwo pasażerów. Zaznaczyła, że rozmowy o sprawie są jeszcze przed nią.

  Wszystko wskazuje jednak na to, że otwarcie zaplanowane na 14 grudnia opóźni się.
   
  Rada Warszawy przyjęła też stanowisko ws. rocznicy stanu wojennego. Na wniosek Andrzeja Melaka, brata tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej Stefana Melaka, uczciła minutą ciszy ofiary stanu wojennego.
   
  Ślubowanie złożył również nieobecny podczas pierwszej sesji Piotr Guział z Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej.
   
  H. Gronkiewicz-Waltz wygrała wybory na prezydenta Warszawy w II turze, uzyskując 58,64 proc. głosów. Pokonała Jacka Sasina z PiS, który otrzymał 41,36 proc. głosów.

   

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół