• facebook
 • rss
 • "Ruszaj wiaro!"

  aś /KAI

  dodane 05.12.2014 16:19

  To motto nowego serwisu internetowego archidiecezji warszawskiej. Nowa strona w przejrzysty i nowoczesny sposób informuje o wydarzeniach lokalnego Kościoła.

  Serwis ruszył wieczorem 4 grudnia. - Chcieliśmy strony mniej instytucjonalnej, bardziej ewangelizacyjnej - podkreśla ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik archidiecezji warszawskiej, który koordynował pracę nad jej powstaniem.

  Nowy serwis jest przejrzysty, intuicyjny, dostosowany do różnych potrzeb internautów.

  W zamyśle twórców strona internetowa archidiecezji warszawskiej ma być serwisem informacji o życiu diecezji, poszczególnych kościołów i parafii.

  - Chcemy pokazywać mnogość wydarzeń, różnorodność oferty duszpasterskiej i zapraszać wiernych do kościołów. Zrobimy jeszcze więcej, bo to dopiero połowa tego, co zaplanowaliśmy - deklaruje rzecznik archidiecezji warszawskiej.

  Dzięki rozdzieleniu serwisu na trzy grupy odbiorców: wiernych, księży i dziennikarz, każda z nich otrzyma precyzyjną, przeznaczoną dla niej informację. Mimo takiego podziału, każda z sekcji pozostanie otwarta, a każdy internauta będzie mógł przeglądać wszystkie trzy serwisy.

  Rzecznik archidiecezji warszawskiej zapewnia, że nowa strona internetowa "będzie żywsza”. Znajdzie się tam nie tylko więcej artykułów, ale też materiały audio i video. - Przygotowaliśmy serwis liturgiczny pomagający w dobrym przeżyciu niedzieli. Równolegle, będziemy prowadzić profile - a tak naprawdę już je prowadzimy - na Facebooku i Twitterze - dodaje duchowny.

  Mottem nowej odsłony strony internetowej archidiecezji warszawskiej są słowa "Ruszaj wiaro! Ma ono podkreślać dynamiczny charakter strony, jest też mocno, warszawskie, nawiązując - nie wprost - do znanej, warszawskiej pieśni patriotycznej.

  Wraz z budową nowego serwisu zaprojektowano również logo archidiecezji warszawskiej nawiązujące swoją stylistyką do katedry św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście. Będzie ono sygnowało wszelkie materiały i działania podejmowane przez Archidiecezjalne Centrum Informacji, zarówno w wymiarze komunikacji instytucjonalnej tzn. konferencje prasowe, briefingi, materiały prasowe, jak również pojawi się w filmach, spotach, materiałach video powstających na potrzeby serwisu internetowego.

  Serwis archidiecezji warszawskiej można znaleźć pod dotychczasowym adresem: archidiecezja.warszawa.pl a także pod nowym archwwa.pl - nawiązującym do profilu archidiecezji na Twitterze.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół