• facebook
 • rss
 • Miasto rozświetlone

  aś /PAP

  dodane 06.12.2014 22:58

  - Bombka, prezent, skrzatów owacja, niech się stanie iluminacja - powiedziała na pl. Zamkowym Hanna Gronkiewicz-Waltz. Chwilę później rozbłysła świąteczna choinka.

  6 grudnia Trakt Królewski rozbłysnął tysiącami świateł. Żeby można było dłużej podziwiać włączone światełka, Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat przez weekend zamienią się w deptak. Ruch autobusowy zostanie skierowany objazdem.

  - Iluminacji jest coraz więcej. Pamiętajmy, żeby zobaczyć te na Świętokrzyskiej, placu Powstańców i Wileńskim, czy na ulicy Ząbkowskiej i Francuskiej. Zapraszam na spacery z przyjaciółmi i rodziną. Iluminacje można podziwiać do 2 lutego - zachęcała prezydent miasta.

  Świąteczna iluminacja to 2 miliony diod i ponad 740 elementów. Podobnie jak w latach ubiegłych rozświetla blisko trasę wzdłuż Traktu Królewskiego: od Nowego Miasta, przez Stare Miasto, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, pl. Trzech Krzyży, Aleje Ujazdowskie, pl. na Rozdrożu, ul. Belwederską, ul. Jana III Sobieskiego aż do Wilanowa.

  Po raz pierwszy iluminacja świeci także wzdłuż ul. Świętokrzyskiej, na pl. Powstańców Warszawy, pl. Wileńskim, Agrykoli oraz Mariensztacie.

  Tego samego dnia wieczorem przed Stadionem Narodowym ruszy jarmark świąteczny, na którym będzie można kupić m.in. "wyroby czekoladowe i czekolady na gorąco, ciasta i ciasteczka, grzane piwo, pierogi, golonki, paszteciki, niemieckie kiełbaski, austriackie gulasze, austriackie upominki, grzane wino, polskie wędliny, polskie sery, polskie pieczywo, herbaty", a także wyroby skórzane, wełniane, ozdoby świąteczne i inne upominki.

  W dni powszednie jarmark będzie otwarty od 15.30 do 23.00, w sobotę i niedzielę od godz. 10 do 23.

  Kolejną świąteczną atrakcją jest bezpłatne lodowisko na Rynku Starego Miasta. Ma 14 m średnicy i powierzchnię 800 mkw. Na miejscu działa wypożyczalnia łyżew. Lodowisko będzie czynne w dni powszednie w godz. 10-21, w weekendy w godz. 10-22. W sumie w Warszawie będzie można korzystać z 15 ślizgawek, w tym z 10 zadaszonych.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół