Nowy numer 16/2018 Archiwum

Kartą za postój

We wrześniu przyszłego roku we wszystkich parkomatach kierowcy będą mogli płacić kartami bankowymi. Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna wymianę parkomatów na urządzenia akceptujące wszystkie karty płatnicze.

Kierowcy parkujący w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego już wkrótce nie będą musieli szukać drobnych po kieszeniach - nowe parkomaty będą akceptowały wszystkie karty płatnicze. Zarząd Dróg Miejskich podpisał umowę na wymianę i obsługę 1450 starych parkomatów na nowoczesne urządzenia podobne do tych, które już pracują na warszawskich ulicach (240 sztuk ustawionych w 2012 r.). Do października 2015 r. wszystkie niebiesko-szare parkomaty zostaną zastąpione przez nowe urządzenia. Nowe parkomaty będą zasilane energią słoneczną, będą miały także klawiaturę umożliwiającą wpisywanie numeru rejestracyjnego samochodu.

W nowych urządzeniach płacić będzie można gotówką, kartami bankowymi i z wykorzystaniem telefonu komórkowego. Nowe parkomaty nie będą akceptowały płatności Warszawską Kartą Miejską. Od 9 marca w Punktach Obsługi Pasażera ZTM będzie można otrzymać zwrot pieniędzy z kart WKM niewykorzystanych na opłacenie za parkowanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma