• facebook
 • rss
 • Świat potrzebuje Kościoła

  Tomasz Gołąb /KAI

  dodane 25.12.2014 15:33

  - Współczesny świat potrzebuje Kościoła - mówił kard. Kazimierz Nycz w Boże Narodzenie. Metropolita warszawski przewodniczył Eucharystii w katedrze pw. św. Jana Chrzciciela.

  Mszę św. w wypełnionej po brzegi katedrze koncelebrowali wraz z kard. Kazimierzem Nyczem warszawscy biskupi pomocniczy Rafał Markowski i Józef Górzyński.

  - Boże Narodzenie to święta miłości, święta miłości Pana Boga do człowieka, bo spełniły się słowa z Pisma Świętego, że z miłości do świata Bóg ofiarował swojego Jednorodzonego Syna na zbawienie świata - mówił w homilii kard. Kazimierz Nycz.

  Metropolita warszawski podkreślił, że świat potrzebuje Kościoła, żeby rozwiązać wszystkie ludzkie sprawy na fundamencie tych wartości, które przyniósł narodzony Chrystus. Zacytował też słowa Leszka Kołakowskiego: "Nasza cywilizacja legnie w gruzach, jeśli zapomni, a nie daj Boże wyśmieje Jezusa Chrystusa.

  Wielu w tym świecie mówi: Chrystus - tak, Kościół - nie. Są też tacy, którzy mówią, że Chrystus w ogóle jest niepotrzebny - mówił kard. Nycz. I apelował, by zwłaszcza w Europie, targanej kryzysem wartości, wzorować się na Rodzinie z Nazaretu. - Zaczyna się dostrzegać ważność, piękno i świętość rodziny, jej niezastępowalność - stwierdził metropolita warszawski. Podkreślił, że nadszedł czas świadectwa samych rodzin, gdyż wokół nas jest wielka liczba rodzin, którym się udaje pięknie żyć. - Wybiła godzina świadectwa i rodziny powinny same pokazać, że jest to możliwe, że można prowadzić piękne, wspaniałe życie rodzinne zakotwiczone w Panu Bogu, zakotwiczone w małżeństwie - mówił kard. Nycz.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół