• facebook
 • rss
 • Zwiedzaj z rodziną Bożonarodzeniowe szopki

  aś /KAI

  dodane 27.12.2014 18:43

  "Pójdźmy wszyscy do… stajenek warszawskich pełnych historii" - takim hasłem zapraszają do spaceru-konkursu szlakiem Bożonarodzeniowych szopek warszawscy przewodnicy.

  Wspólny spacer szlakiem najbardziej znanych Bożonarodzeniowych stajenek może być pretekstem do aktywnego i atrakcyjnego spędzenia czasu w gronie rodzinnym. Na świąteczny spacer zapraszają warszawscy przewodnicy.

  Zwiedzanie połączone jest z rodzinnym konkursem na spostrzegawczość, a także wiedzę o wielkich Polakach, których ślady znajdują się w świątyniach objętych trasą spaceru.

  Spacer-konkurs ma także wymiar międzypokoleniowy, a jego celem jest integracja rodziny poprzez wspólne zwiedzanie i zespołowe rozwiązywanie zadań.

  Konkurs jest podsumowaniem spaceru szlakiem szopek w ośmiu kościołach Starego i Nowego Miasta. Należy zatem uważnie słuchać przewodnika i zwracać uwagę na odwiedzane miejsca. Do wykonania jest siedem zadań w formie pisemnej, każde z nich ma odrębną punktację nie tylko za poprawną odpowiedź, ale i spostrzegawczość i pomysłowość wykonania zadania.

  Odrębne zadanie przewidziane jest dla najmłodszych. Koperty z treścią zadań dla zespołów rozdaje przewodnik po zakończeniu spaceru.

  W spacerze mogą wziąć udział rodziny (dzieci z rodzicami lub pełnoletnimi opiekunami, dziadkowie, młodzież). Zespół musi liczyć minimum 2 osoby (w tym jedna pełnoletnia). Jednorazowo w spacerze może wziąć udział nie więcej niż 25 osób.

  Spacery i konkursy odbędą się 27, 28 i 29 grudnia. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń, dlatego zalecana jest wcześniejsza rejestracja drogą telefoniczną bądź mailową: tel. 22 621 43 12, lotskarbiecmazowiecki@gmail.com

  Zapisy także na stronie www.historiawkosciolach.pl. Udział w spacerach i konkursie jest bezpłatny. Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie Lokalna Organizacja Turystyczna Skarbiec Mazowiecki z siedzibą w Warszawie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół