• facebook
 • rss
 • Prof. Chazan o Orszaku

  Tomasz Gołąb

  dodane 05.01.2015 23:06

  - Święto Objawienia Pańskiego w sposób szczególny odnosi się do narodzin, do macierzyństwa. Owszem, każdy może w Orszaku Trzech Króli nim wziąć udział i pokłonić się Dzieciątku. Ale czy da się pogodzić jednoczesne publiczne wspierane aborcji i oficjalne wspieranie zgromadzenia odbywającego się w takim dniu? - pyta prof. Bogdan Chazan.

  - Święto Objawienia  Pańskiego w sposób szczególny odnosi się do narodzin, do macierzyństwa. Owszem, każdy może w Orszaku Trzech Króli nim wziąć udział, i pokłonić się Dzieciątku. Ale czy da się pogodzić jednoczesne publiczne wspierane aborcji i oficjalne wspieranie zgromadzenia odbywającego się w takim dniu ? Jak można najpierw karać za odmowę zabicia w szpitalu niewinnego, chorego dziecka a zaraz potem, jak gdyby nigdy nic, publicznie głosić coś innego? To jakieś rozdwojenie myślenia, bo o cudzym sumieniu może nie mam prawa mówić.  Ojciec Święty Franciszek w przemówieniu do lekarzy ginekologów jesienią ubiegłego roku prosił,  abyśmy w twarzy każdego cierpiącego, zabijanego dziecka widzieli twarz Jezusa - mówi prof. Bogdan Chazan odnosząc się do kontrowersji wokół patronatu Hanny Gronkiewicz-Waltz nad stołecznym Orszakiem Trzech Króli.

  Profesor tłumaczy, że decyzja prezydent Warszawy o zwolnieniu go ze stanowiska dyrektora szpitala św. Rodziny ma bardzo złe konsekwencje dla obrony życia poczętego w Polsce. Według prof. Bogdana Chazana.za jakiś czas nie będzie katolickich ginekologów i katolickich położnych. Młodzi lekarze będą się bali wybierać tę specjalność, bo prawo wymaga by organizowali aborcję, jeżeli sami nie chcą jej wykonać.

  - Pani Prezydent ukarała mnie wyrzuceniem z pracy za odmowę aborcji. Zostałem ukarany w sposób drastyczny. Pozostawienie bez odpowiedzi mojej prośby o rozmowę, brak odpowiedzi na mój list, odrzucenie jednym zdaniem moich wyjaśnień, to działania w sposób celowy niezwykle represyjne, mające charakter prześladowania. Arcybiskup Henryk Hoser określił zwolnienie mnie z pracy jako etycznie nie do przyjęcia, nieproporcjonalne, niesprawiedliwe, absurdalne i wątpliwe prawnie. Decyzja Pani Prezydent spowodowała, podobnie jak wyrok sądu w Rzeszowie lęk  w środowisku lekarskim i położnych, obawę  przed  konsekwencjami sprzeciwiania się udziałowi w zabijaniu nienarodzonych. W jednym z polskich miast wykonano niedawno aborcję poprzez cięcie cesarskie. Decyzja Pani Prezydent to nic innego jak promowanie aborcji poprzez „zarządzanie lękiem” - mówi profesor Chazan. I dodaje: - Moja osoba była tu mniej ważna. Chodziło o wyraźne ostrzeżenie dla innych pracowników służby zdrowia. Pewne skutki już są, będą następne. Tam, gdzie nie było przedtem aborcji, są one  już obecnie posłusznie wykonywane, zgodnie z życzeniem Pani Prezydent. Zniknęło jedno z nielicznych miejsc, gdzie chronione było życie dzieci nienarodzonych. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Stanisław_Miłosz
   06.01.2015 09:51

   Wszystkim herodom, wielkim i małym, polecam zapoznanie się z losem Judasza w Pasji Gibsona. Choć to tylko artystyczna wizja, to do myślenia daje, bardzo daje.

   Zatem - niech idą kłanić się Dzieciątku, może to jedyny ich ratunek.

   doceń 11
  • Rezeda
   07.01.2015 07:32
   Profesor Chazan potrafi zatruć życie nie tylko swoim pacjentkom ale także uczestnikom tak pięknej uroczystości jak Orszak Trzech Króli. Gratulacje profesorze, to tak po "chrześcijańsku"
  • zielony01
   07.01.2015 11:07
   Chciałem się dowiedzieć czy ten pan również brał udział w Orszaku. Jeśli tak to biorąc pod uwagę jego dotychczasowe "osiągnięcia" medyczne znalazł się tam raczej w odniesieniu do "rzezi niewiniątek". Takie są moje skojarzenia być może błędne. Liczę na to że ktoś w merytorycznej dyskusji wyprowadzi mnie z błędu, ups zapomniałem że na tym forum gdzie "króluje" cenzura o merytoryczności nie może być mowy ale wraz z Nowym Rokiem może się coś zmieniło.
   Jest napisane "proście a będzie wam dane" ja wciąż proszę ale redakcja GN jest strasznie uparta :))
   Wszystkiego najlepszego i wielu darów Ducha św. przede wszystkim mądrości
   Pozdrawiam, wasz oddany zielony01
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół