• facebook
 • rss
 • Zainstaluj i bądź bezpieczny

  Tomasz Gołąb

  dodane 12.01.2015 17:11

  Posiadacze smartfonów mogą być informowani o wichurach za sprawą Regionalnego Systemu Ostrzegania. Specjalny system ostrzeże przez telefon o grożących niebezpieczeństwach.

  Niewielka aplikacja w telefonie komórkowym może pomóc w sytuacji kryzysowej, na przykład ostrzec przed wichurami.

  Regionalny System Ostrzegania RSO to usługa, która umożliwia powiadamianie obywateli o lokalnych zagrożeniach, zarówno na stronach internetowych urzędów wojewódzkich, jak i w naziemnej telewizji cyfrowej, w naziemnym multipleksie cyfrowym, a także w aplikacjach telefonicznych.

  Poprzez RSO rozpowszechniane są także poradniki postępowania w sytuacjach kryzysowych. Aktualne ostrzeżenia oraz darmową aplikację można znaleźć pod banerem RSO na www.mazowieckie.pl lub na stronach Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

  Bezpłatna aplikacja mobilna Regionalnego Systemu Ostrzegania dostępna jest także w sklepach z aplikacjami dla poszczególnych systemów operacyjnych (Android, iOS, Windows Phone, Google Play). 

  Tylko w miniony weekend silny wiatr był na Mazowszu powodem blisko 900 interwencji strażaków. Wiatr uszkodził ponad 70 budynków i pozbawił ok. 110 tys. osób prądu.

  Trwa usuwanie ich skutków, energetycy zapewniają, że dzisiaj prąd będzie dochodził do wszystkich odbiorców. Straż pożarna wyjeżdżała najczęściej do złamanych gałęzi, powalonych drzew i przewróconych banerów reklamowych.

  Porywisty wiatr zrywał dachy, uszkodził 48 budynków mieszkalnych i 25 gospodarczych. W Celestynowie (powiat otwocki) zawaliła się ściana domu jednorodzinnego.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół