• facebook
 • rss
 • Już ferie!

  jjw

  dodane 16.01.2015 15:51

  Uczniowie na Mazowszu rozpoczynają wypoczynek - zimowy na razie tylko z nazwy...

  Z początkiem ferii rusza miejska akcja "Zima w mieście". W 106 placówkach edukacyjnych, głównie szkołach, czeka na uczniów prawie 10 tys. miejsc. Zajęcia odbywać się będą w dni powszednie w godz. 7-17. Nawet jeśli pogoda nie dopisze, dzieciom nie zabraknie sportów zimowych. Przewidziano dla nich również zajęcia na lodowiskach i stoku szczęśliwickim. Oprócz tego czekają na nie: kręgielnie, hale sportowe, boiska, baseny, sale zabaw, muzea, teatry, kina, biblioteki i - oczywiście - stołeczne zoo. Wszystkie zajęcia oraz opieka w punktach edukacyjnych są bezpłatne. Tak, jak w poprzednim roku, rodzice płacą tylko za wyżywienie dziecka - 7 zł na dzień. Rodzice, dla których taka opłata jest zbyt wysoka, mogą ubiegać się o zwolnienie na podstawie zaświadczenia z OPS lub dyrektora szkoły ich dziecka. W minionym roku z takiego zwolnienia skorzystało 16,3 proc. uczestników akcji.

  Z myślą o starszych dzieciach i młodzieży miasto przygotowało 385 warsztatów i zajęć specjalistycznych. Może w nich wziąć udział ok. 12,5 tys. osób. Uczestnicy będą mieli okazję m.in. nauczyć się sztuki robienia witraży i rzeźb, poćwiczyć na siłowniach, nauczyć się tańca breakdance, gry na gitarze, jazdy na deskorolce i bmx, sztuki scenografii, popróbować sił w grafice komputerowej lub zamienić się w szalonego naukowca.

  Impreza inaugurująca ferie odbędzie się 17 stycznia o godz. 11 na Zimowym Stadionie Narodowym. Na zakończenie 30 stycznia o godz. 10 i 13 w Muzeum Historii Żydów Polskich przy ul. Anielewicza 6 będzie można obejrzeć spektakl "Fantazjana", przygotowany przez młodzież uczestniczącą w Feryjnych Otwartych Spotkaniach Artystycznych, organizowanych przez Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej.

  Szczegółowe informacje o "Zimie w mieście" oraz program akcji z podziałem na rodzaje zajęć i dzielnice można znaleźć na www.zima.warszawa.pl.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół