• facebook
 • rss
 • Chcą trafić do obrażonych katolików

  Agata Ślusarczyk

  dodane 05.02.2015 14:43

  Są fachowcami w swoich dziedzinach - marketingu, dziennikarstwie, branży filmowej, czy muzycznej. Dlaczego więc swoich talentów nie wykorzystać, by głosić Jezusa?

  Pomysł na powołanie grupy ewangelizatorów Holy Mary Team podsunęła sama Matka Boża - przez orędzia z Medjugorie, później, kiedy idea dojrzewała, także z Kibeho i Fatimy. - Maryja za każdym razem wzywa do nawrócenia. W Fatimie powiedziała, że pojawi się nowe pokolenie, które będzie wraz z Nią ratowało grzeszników. Odczytałem to jako zaproszenie do stworzenia ewangelizacyjnego zespołu - mówi Piotr Chomicki, inicjator grupy świeckich ewangelizatorów działających w sieci.

  Jest ich 30. Ponad połowa mieszka w stolicy, inni rozsiani są po całej Polsce. Zawodowo zajmują się grafiką, marketingiem, pracują w branży medialnej, internecie, z filmem czy dźwiękiem. Łączy ich jedno - swoimi talentami chcą ewangelizować w mediach społecznościowych.

  - Idziemy tam, gdzie dziś są młodzi - do sieci. Chcemy wstrząsnąć młodym pokoleniem, obudzić, zainspirować do szukania Boga. A kto zmieni ich myślenie lepiej niż fachowcy z komercyjnej przestrzeni? - pyta P. Chomicki.

  21 października ubiegłego roku wystartowali. Na pierwszy ogień do sieci poszło hasło "Jesteś z Miłości” i seria filmików na YouTube, Facebooku, Instagramie czy Twitterze. Teledysk, spot reklamowy, animacja na piasku, artykuły ewangelizacyjne i świadectwa.

  - Największy, pozytywny wstrząs wywołała sonda. Zadaliśmy warszawiakom cztery pytania: w co wierzą, czy rozpoznają osobę Jezusa na zdjęciu, co powiedzieliby Mu, gdyby Go spotkali i gdzie na co dzień znajdują Boga. Odpowiedzi były zaskakujące. Pewna katechetka powiedziała, że wykorzysta pomysł na sondę w swojej klasie - podsumowuje P. Chomicki. I dodaje: Materiały ewangelizacyjne obejrzało w sumie około 50 tys. internautów.

                                                              Sonda: W co wierzą warszawiacy?

  Szukaliśmy Boga na ulicach Warszawy. Zobacz co się stało! SONDA
  Holy Mary Team

  Członkowie Holy Mary Team spotykają się dwa razy w miesiącu u pallotynów na Skaryszewskiej. Uczestniczą w Eucharystii, potem, pod okiem duchowego opiekuna o. Emilina Sigla SAC, pracują nad ewangelizacyjnymi projektami. Z marketingowym zacięciem. - Wiosenną akcję chcemy oprzeć na słowach Jezusa "Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię”. Przez najbliższe dwa miesiące będziemy zastanawiać się, jak w nowoczesny sposób trafić do obrażonych na Kościół katolików i przekonać ich, że poprzez proste gesty tj. przeżegnanie się przed posiłkiem mogą być świadkami Jezusa - mówi P. Chomicki.

  Zespół, oprócz internatowych akcji, chce także organizować ewangelizacyjne konferencje, wieczory uwielbienia czy wydarzenia religijne. Idea powołania HMT zrodziła się w 2010. Więcej informacji o ewangelizacyjnym zespole oraz materiały audiowizualne z z akcji "Jesteś z Miłości" można znaleźć na hmt.org.pl >>.

                                                           Jesteś z Miłości. Czy też tak żyjesz?

  Jesteś z Miłości
  Holy Mary Team

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół