• facebook
 • rss
 • Mówi Teresa

  dodane 05.03.2015 19:51

  Oświetlony krzyż. W kościele seminaryjny półmrok. Intymna atmosfera sprzyja rozważaniom. W tym roku w duchowych przygotowaniach do Wielkiego Tygodnia pomoże św. Teresa z Avila.

  - W pięćsetną rocznicę urodzin św. Teresy chcemy posłuchać, co ludziom współczesnym, ma do powiedzenia mistyczka, która odmieniła nie tylko swój zakon, ale stała się jednym z milowych kamieni w historii duchowości, w historii Kościoła i kultury europejskiej. Chcemy posłuchać tej świętej z charakterem. Bo Teresa wciąż mówi. I jest Teresą od Jezusa, więc i mówi - właśnie - od Jezusa - zapraszają klerycy z Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego, organizatorzy corocznych spotkań przy krzyżu.

  Pierwsza adoracja z cyklu "MówiTeresa” poświęcona była modlitwie, jej sposobach i trudnościach oraz miłości.

  13 marca klerycy porusza temat grzechu - skąd się bierze, na czym polega, jakie szkody nam wyrządza i jak z nim walczy.

  20 marca będzie modlitwa o pokój - serca, o pokój między nami - w rodzinach, wspólnotach, o pokój dla tych, którym go brakuje, o pokój z Bogiem.

  Tegoroczne wielkopostne spotkania przy krzyżu zakończą się 27 marca rozważaniami o Jezusie, które będą jednocześnie wprowadzeniem w przezywanie Wielkiego Tygodnia.

  - Chcemy posłuchać, co mówi Teresa od Jezusa - o Jezusie, i co chce nam powiedzieć od Jezusa. Chcemy razem z zakochaną Teresą adorować cierpiącego Pana - uwielbiać Go, zawierzać Mu się i oddawać - mówią organizatorzy.

  Adoracja Krzyża odbywa się w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 20 w kościele seminaryjnym przy Krakowskim Przedmieściu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół