• facebook
 • rss
 • 40 h w intencji bezdomnych

  Agata Ślusarczyk

  dodane 19.03.2015 13:56

  Fundacja Kapucyńska po raz piąty organizuje modlitewną akcję.

  Głód. Nie tylko fizyczny. Podopieczni Fundacji Kapucyńskiej zmagają się z brakiem miłości, przyjaźni, obecności drugiego człowieka. Za tym wszystkim, co stanowi codzienność, co daje poczucie bezpieczeństwa. Dlatego już po raz piąty Fundacja z ul. Miodowej zaprasza do udziału w 40-godzinnym poście o chlebie i wodzie w intencji bezdomnych.

  - W tym roku chcieliśmy wzbogacić ten czas nauką rekolekcyjną. Słowo Boże będzie głosił br. Piotr Wardawy OFMCap, współinicjator Fundacji Kapucyńskiej i wieloletni duszpasterz osób bezdomnych przy Miodowej - mówi Anna Tomczyk-Czerwińska, rzecznik prasowy Fundacji.

  Inicjatywa rozpocznie się 20 marca uroczystą Drogą Krzyżową o 17.45 w kościele oo. Kapucynów przy ul. Miodowej, o godz. 18 zostanie odprawiona Msza św. 21 marca o 18.30 zostanie odprawiona Msza św. z nauką rekolekcyjną. Oprawę muzyczną przygotował Kapucyński Chór Misyjny "CONFIDO IN TE". Post zakończy się 22 marca Mszą św. z nauką rekolekcyjną o godz.11. Po liturgii przewidziany jest wspólny posiłek z bezdomnymi na przyklasztornym dziedzińcu.

  Fundacja Kapucyńska im. bł. Aniceta Koplińskiego powstała w 2010 r. Dzieło jest owocem działalności Braci Mniejszych Kapucynów, którzy od 20 lat prowadzą przyklasztorną Jadłodajnię dla ubogich i bezdomnych, z której dziennie korzysta ok. 300 osób. Bezdomni, oprócz ciepłego posiłku mogą tu otrzymać także pomoc psychologiczną, duszpasterską i duchową.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół