Nowy numer 17/2024 Archiwum

Zmarł ks. Witold Anastazy Koć

W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa na plebanii parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Otwocku-Świdrze, po długiej i ciężkiej chorobie nowotworowej, zmarł w wieku 61 lat, w 34. roku kapłaństwa ks. kan. Witold Anastazy Koć, proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Otwocku-Świdrze.

Ks. Koć pochodził z parafii archikatedralnej św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście w Warszawie. Urodził się 12 kwietnia 1954 r. w stolicy, w rodzinie Franciszka i Wiesławy. Po ukończeniu Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie przyjął święcenia kapłańskie z rąk bp. Jerzego Modzelewskiego 7 czerwca 1981 r.

Pracował jako wikariusz w parafiach: Wniebowzięcia NMP w Kałuszynie, MB Anielskiej w Warszawie-Radości, św. Katarzyny na Służewcu, św. Franciszka z Asyżu na Okęciu, MB Nieustającej Pomocy w Warszawie na Saskiej Kępie oraz MB Różańcowej na Bródnie.

26 lutego 1996 r. został mianowany administratorem parafii Chrystusa Miłosiernego w Zabrańcu. Proboszczem parafii został 23 kwietnia 1997 roku i posługiwał tej wspólnocie do 18 czerwca 2002 r. W kolejnych latach był proboszczem parafii Miłosierdzia Bożego w Żukowie oraz św. Marcina i św. Mikołaja w Kuflewie. Od 12 września 2011 roku był proboszczem parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Otwocku-Świdrze. 24 grudnia 2012 roku został odznaczony przywilejem rokiety i mantoletu.

Na razie nie są znane szczegóły dotyczące pogrzebu zmarłego proboszcza.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najnowszy numer

Nowy numer 17/2024

28 kwietnia 2024

Takt i tolerancja?

To były czasy! Działo się – jakby to powiedziała mocno już podstarzała młodzież. Jan Paweł II na rok przed wstąpieniem Polski do UE tłumaczył uczestnikom narodowej pielgrzymki do Rzymu: „Wejście w struktury Unii Europejskiej na równych prawach z innymi państwami jest dla naszego narodu i bratnich narodów słowiańskich wyrazem jakiejś dziejowej sprawiedliwości, a z drugiej strony może stanowić ubogacenie Europy. Europa potrzebuje Polski. Kościół w Europie potrzebuje świadectwa wiary Polaków. Polska potrzebuje Europy”.

Więcej w Artykuł

Zapraszamy

Brak dostępnych wydarzeń.

Tylko w Gościu