• facebook
 • rss
 • Chwała Panu na Bemowie

  Agnieszka Kurek-Zajączkowska

  dodane 06.06.2015 06:34

  Nogi same prowadziły do tańca, usta śpiewały, a serca otwierały się na Boga. Po raz trzeci na Bemowie odbył się „Wieczór Chwały”.

  - Bóg kocha stokroć mocniej niż najlepsza matka, najukochańszy narzeczony czy najwspanialszy mąż - wołał w wolskim amfiteatrze ks. Rafał Kamiński, proboszcz michalickiej parafii na Bemowie, podczas kolejnego koncertu uwielbieniowego, 5 czerwca.

  Tegoroczny festiwal odbywał się pod hasłem: „W drodze do Światowych Dni Młodzieży". Przez muzykę uwielbieniową i taniec miał zaangażować mieszkańców Warszawy w przygotowanie i uczestnictwo w spotkaniu młodych z Franciszkiem w 2016 r. Podczas koncertu wolontariusze ŚDM zbierali datki w ramach akcji „Bilet dla brata”, która ma umożliwić udział w spotkaniu z papieżem niezamożnej młodzieży.

  Spotkanie miało charakter ewangelizacyjny. Nawiązując do hasła ŚDM: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”, a także do zbliżającego się w Kościele Roku Miłosierdzia prowadzący koncert ks. Rafał Kamiński zachęcał do zaufania Bogu i oddania się Mu.

    Agnieszka Kurek-Zajączkowska /Foto Gość - Są tu tacy, którzy nie czują się kochani. Pamiętajcie, że Bóg chce was przytulić do serca. Pamiętajcie, że choćby was wszyscy opuścili, On was nigdy nie opuści - przekonywał. Obrazowo wyjaśniał też znaczenie miłosierdzia. - W polskim języku wyraz „miłosierdzie” składa się z „miłości” i „osierdzia”.  Miłość to serce, a osierdzie to worek okołosercowy, który je chroni. Bóg jest miłością, która chroni człowieka - tłumaczył.

  Kluczem "Wieczoru chwały" było połączenie muzyki, śpiewu i tańca. Artyści wykonali hymny Światowych Dni Młodzieży, a także kompozycje własne i popularne pieśni religijne w autorskich aranżacjach. Dzieci podskakiwały pod sceną i pląsały między ławkami, włączając do uwielbienia także dorosłych. Bisom nie było końca, a samo zakończenie wieczoru przypominało już koncert życzeń.

  Na scenie wystąpili soliści Małgorzata Szarek i Marcin Jajkiewicz oraz Chór Centrum Myśli Jana Pawła II i Liturgiczna Schola Dorosłych parafii Matki Bożej Królowej Aniołów. Zagrała orkiestra kameralna pod batutą Piotra Pałki i zespół „Wiarygodni”. Sebastian Iwanowicz i Andrzej Solarski grali na gitarach, Rafał Stępień na instrumentach klawiszowych, Wojciech Bylica na bębnach, Tomasz Majewski na perkusji, Marek Krupa na saksofonie, a Tomasz Dworakowski na puzonie. Kierownictwo muzyczne nad całością sprawował Sebastian Iwanowicz.

  Koncert odbył się w Amfiteatrze im. Michaela Jacksona w Parku Górczewska przy ul . Raginisa 1. Jego organizatorami była parafia Matki Bożej Królowej Aniołów na Bemowie oraz Wydział Sportu, Kultury i Komunikacji Społecznej Dzielnicy Bemowo. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął kard. Kazimierz Nycz.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół