• facebook
 • rss
 • Moc Dobra w Wilanowie

  Tomasz Gołąb

  dodane 08.06.2015 10:15

  Magda.lena Frączek oraz StronaB laureatami I Festiwalu "Moc Dobra" w Wilanowie. Nagrody za całokształt twórczości otrzymali także Robert Friedrich i Darek Malejonek, a nagrodę publiczności Listy Przebojów "Muzyczne Dary" Dariusza Ciszewskiego i Janusza Yaniny Iwańskiego - raper Arkadio.

  Magda.lena Frączek oraz zespół StronaB laureatami I Festiwalu "Moc Dobra" w Wilanowie. Nagrody za całokształt twórczości i otrzymali także Robert Friedrich i Darek Malejonek, a nagrodę publiczności Listy Przebojów "Muzyczne Dary" Dariusza Ciszewskiego i Janusza Yaniny Iwańskiego - raper Arkadio. Nagrody wręczył kard. Kazimierz Nycz.

  - Dajecie świadectwo, że warto się modlić, wielbić Boga i warto apostołować przez sztukę - mówił metropolita warszawski. Wśród zespołów, które znalazły się w konkursie : Arkadio, StronaB, Albo i Nie, Magda.lena Frączek,Porozumienie, Wyrwani z Niewoli, Tau, Hiob, Soudarion, Play&Pray oraz Bęsiu.

  - Jestem wdzięczny Panu Bogu za całe moje życie. Za to, że z tego co słabe w moim życiu potrafił zrobić rzeczy wielkie. Przed chwilą ktoś mówił mi, że ktoś po naszym koncercie pogodził się z małżonkiem. Po to gramy: żeby dawać ludziom nadzieję, trochę światła wlać w ich małżeństwa, pracę, powołanie. Ja sens swojego życia odnalazłem dzięki wspólnocie, w której jestem od 20 lat. To dzięki niej zrozumiałem, że Pan Bóg ma miłosierdzie nawet dla najgorszych na świecie, czyli dla mnie. Bóg daje mi pomysły, których sam bym nie miał. Dziękuję Mu za to - mówił Robert Friedrich, odbierając nagrodę za całokształt twórczości. Taką samą statuetkę otrzymał także Darek Malejonek.

  Festiwal Moc Dobra ma być stałym elementem Święta Dziękczynienia. 

  - Twórcy i artyści muzyki chrześcijańskiej powinni w końcu mieć dla siebie miejsce, gdzie zawsze mogą liczyć na to że zostaną potraktowani dobrze czyli poważnie, a wówczas ich twórcze wysiłki nie pójdą na marne - mówi Dariusz Ciszewski, dziennikarz, twórca Listy Przebojów "Muzyczne Dary" i współtwórca festiwalu „MOC DOBRA”. - Zdaję sobie sprawę, że ich twórczość to silny instrument głoszenia Dobrej Nowiny. Aby tak było rzeczywiście, musi zaistnieć jeden konkretny adres, gdzie muzycy ci znajdą możliwość podzielenia się dobrem swojej twórczości. Muzyka ludzi nawróconych dla Jezusa stała się zjawiskiem. Natomiast, aby była istotną częścią kultury powszechnej, musi być wspierana. Tak zrodził się pomysł, by Festiwal, nie był jednorazowym wydarzeniem, ale towarzyszył wszystkim obchodom Święta Dziękczynienia - dodaje.

  Nagrodę publiczności Listy Przebojów "Muzyczne Dary" Dariusza Ciszewskiego i Janusza Yaniny Iwańskiego otrzymał z okazji 700. notowania listy znany raper Arkadio.

  Czytaj także:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół