• facebook
 • rss
 • Warszawskie uczelnie najlepsze!

  jjw

  dodane 09.06.2015 12:00

  Na czołowych miejscach w najnowszym rankingu "Perspektyw".

  Według opublikowanego Rankingu Wyższych Uczelni, w kategorii uczelni akademickich pierwsze miejsce - z maksymalną liczbą punktów - zajęły: Uniwersytet Warszawski oraz Uniwersytet Jagielloński z Krakowa. Remis w czołówce, który zdarzył się po raz pierwszy w szesnastoletniej historii rankingu "Perspektyw", świadczy o tym, że dwie największe placówki naukowe w kraju rozwijają się na takim samym, światowym poziomie. Na trzecim miejscu znalazł się Uniwersytet im. Adama Mickiewicza z Poznania. Za nimi uplasowały się: Politechnika Warszawska i Politechnika Wrocławska.

  Oceniając uczelnie kapituła, której przewodniczył b. prezes Polskiej Akademii Nauk  prof. Michał Kleiber, brała pod uwagę pięć kategorii: prestiż, potencjał naukowy, efektywność naukową, warunki kształcenia, umiędzynarodowienie oraz innowacyjność.

  W rankingu niepublicznych uczelni magisterskich pierwsze pięć miejsc zdobyły stołeczne placówki. Pozycję lidera obronił zeszłoroczny zwycięzca -  Akademia Leona Koźmińskiego. Kolejne miejsca zajęły: SWPS Uniwersytet Humanistyczno-Społeczny, Akademia Technik Komputerowych, Uczelnia Łazarskiego oraz Akademia Finansów i Biznesu Vistula.

  Wśród uczelni ekonomicznych najlepsza okazała się Szkoła Główna Handlowa. Tuż za nią jest Akademia Ekonomiczna w Poznaniu, a następna na liście - Akademia Leona Koźmińskiego z Warszawy.

  Najlepszą szkołą rolniczą jest Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego. W kategorii uczelni medycznych Warszawski Uniwersytet Medyczny znalazł się na drugim miejscu klasyfikacji, zaraz za Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

  Pełen ranking z podziałem na kategorie, można znaleźć na: http://www.perspektywy.pl/RSW2015/​

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół