• facebook
 • rss
 • Nowa interna w Bielańskim

  Tomasz Gołąb

  dodane 01.07.2015 17:00

  Szpital Bielański wzbogacił się o 23 miejsca na oddziale internistycznym.

  - To wielki dzień dla pacjentów, bo w czasach gdy szpitale likwidują oddziały internistyczne, tu udało się nie tylko zachować liczbę łóżek, ale nawet ją powiększyć - powiedział prof. Ryszard Gelert, ordynator oddziału. Szpitalu Bielańskim im. Ks. Jerzego Popiełuszki przy ul. Cegłowskiej 80 otwarto zmodernizowany Oddział Chirurgii Naczyniowej oraz Oddział Internistyczny.

  Oddział Chirurgii Naczyniowej zlokalizowany jest w części I piętra budynku F oraz w nadbudowanej części budynku G, do której została przeniesiona część łóżkowa. Oddział posiada 15 łóżek (w tym dwułóżkową izolatką) oraz zespół zabiegowy z hybrydową salą zabiegową i dwułóżkową salą pooperacyjną.

  - Choroby naczyń i serca są odpowiedzialne dziś za 45 proc. zgonów. Naszym podstawowym zadaniem jest rekonstrukcja "ruin", które powoduje miażdżyca - mówił ordynator oddziału chirurgii naczyniowej, prof. Walerian Staszkiewicz, prezentując nowoczesną salę hybrydową, w której przeprowadza operacje naczyń.

  Nowy Oddział Wewnętrzny zlokalizowany jest na I piętrze budynku F (zwolniona powierzchnia po Chirurgii Naczyniowej), gdzie rozmieszczono 21 łóżek. W budynku E i F łącznie znajduje się 88 łóżek internistycznych i nefrologicznych.

  Szpital Bielański otrzymał certyfikat akredytacyjny, poświadczający wysoką jakość usług   Szpital Bielański otrzymał certyfikat akredytacyjny, poświadczający wysoką jakość usług Tomasz Gołąb /Foto Gość W otwarciu udział wzięła Beata Małecka-Libera, sekretarz stanu w ministerstwie zdrowia, która Szpitalowi Bielańskiemu wręczyła certyfikat akredytacyjny. Obecna była również Hanna Gronkiewicz-Waltz, która podkreśliła, że w ciągu 8 lat w Warszawie zainwestowano już miliard złotych w instytucje ochrony zdrowia. - Sam Szpital Bielański otrzymał 74 mln, a wkrótce otrzyma kolejne 13 mln zł - powiedziała prezydent m.st. Warszawy.

  Oba oddziały przyjmują już pacjentów, prace na Oddziale Chirurgii Naczyniowej zakończyły się w marcu, a na Oddziale Internistycznym w maju tego roku.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół