• facebook
 • rss
 • Sejmik Mazowsza za naprotechnologią!

  jjw

  dodane 09.07.2015 11:37

  Będzie wsparcie finansowe dla leczenia niepłodności metodą naprotechnologii.

  W czasie, gdy przez sejmowe stopnie przetacza się kontrowersyjna ustawa o in vitro, Sejmik Województwa Mazowieckiego obrał inną drogę. 6 lipca przegłosował wsparcie leczenia niepłodności metodą naprotechnologii - bezpiecznej dla kobiety, opierającej się na naturalnych metodach obserwacji płodności, stworzonej w 1991 r. przez Thomasa W. Hilgersa. Sejmik zobowiązał zarząd województwa do przygotowania programu wsparcia leczenia niepłodności mieszkańców województwa mazowieckiego tą metodą na lata 2016-2018. Środki finansowe na jego realizację pochodzić będą z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego. "Metoda ta nie zakłada przeprowadzania drogich zabiegów, co pozwoli na skorzystanie z dofinansowania przez wszystkie grupy społeczne. Również te, które nie będą w stanie przeznaczyć na własne leczenie znacznych środków finansowych" - tłumaczyli radni.

  Najpierw uchwałę rozpatrywała Komisja Zdrowia i Kultury Fizycznej przy Sejmiku Województwa Mazowieckiego, potem nastąpił czas na zapoznanie się z nią przez wszystkich radnych, następnie miało miejsce głosowanie. Uchwała została przegłosowana znaczną większością głosów inicjatora Programu, Prawicy Rzeczypospolitej, a także PiS, nawet PO i części radnych PSL. Przeciwko byli samorządowcy związani z SLD. Dwoje radnych PSL wstrzymało się od głosu.

  Przyjęcie uchwały stanowi odpowiedź na apel wystosowany w marcu tego roku przez Obywatelski Ruch Promocji Naprotechnologii. Akcję poparli m.in. prof. Bogdan Chazan i Marek Jurek.

   

  Przeczytaj także: Zadne-czarymary

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół