• facebook
 • rss
 • Tłumy na otwarciu bulwarów

  Agata Ślusarczyk

  dodane 02.08.2015 16:53

  Promenada im. Jana Karskiego została otwarta w samo południe. Setki mieszkańców stolicy przyszły zobaczyć zmodernizowane nadwiśle. - Długo czekaliśmy na ten dzień! - mówią zadowoleni warszawiacy.

  Otwarcie było w iście warszawskim stylu. Kapela "Psia noga” przygrywała do tańca, aktorzy z Teatru Art przebrani za przedwojennych mieszkańców animowali wspólne zabawy. - To było nam bardzo potrzebne, stolica powinna mieć reprezentacyjny bulwar - cieszy się pani Ewa. 

  Zmodernizowany odcinek między mostem Śląsko-Dąbrowskim, a ul. Boleść, noszący imię Jana Karskiego, faktycznie prezentuje się okazale. Mieszkańcy chwalą nowocześnie zaaranżowaną zieleń, ławeczki, podcienie dające schronienie przed słońcem i deszczem. Wzdłuż nadbrzeża ciągną się blisko kilometrowy deptak i ścieżka rowerowa. Dla amatorów wiślanych widoków przygotowano taras widokowy i wysunięte kilka metrów w stronę rzeki minitarasy. Jest także informacja o sieci wi-fi. 

  Promenada została zaprojektowana z myślą o osobach niepełnosprawnych oraz rodzicach z dziećmi w wózkach. Zmodernizowane i połączone z bulwarami przejścia podziemne pod Wisłostradą są także przystosowane dla rowerzystów. - Dobre miejsce do spacerów. Będziemy tu przychodzić. Czekamy aż zacumują tu puby na wodzie - mówią Ania i Karol z Żoliborza.

  Warszawiacy spacerowali nowym deptakiem   Warszawiacy spacerowali nowym deptakiem Agata Ślusarczyk /Foto Gość Po południu nadwiślański deptak odwiedziła prezydent miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz. - Mamy wreszcie miejsce do odpoczynku, miejsce do podziwiania drugiego brzegu, który jest zupełnie naturalny. Jak państwo wiecie, ten jest zmodernizowany. Powoli go zagospodarowujemy. Mamy Multimedialny Park Fontann, port Czerniakowski, poniatówkę, plażę z pawilonem. Cieszmy się, że pogoda nam dopisała i że ta część jest już otwarta - powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz i dodała, że na drugą część bulwarów jest już ogłoszony przetarg, a w planach budowa trzeciego odcinka. Miasto musi szukać wykonawcy w związku z bankructwem Hydrobudowy Gdańsk.

  - Bulwary to cudowne miejsce do odpoczynku. Nie jest to tylko moja diagnoza, o to pytałam, tych których dzisiaj tutaj spotkałam. Usłyszałam całą historię tego miejsca. Pokazana mi także piaskowiec i granit, który w wielu miejscach jest oryginalny. Pokazano mi zieleń, której to do tej pory tu nie było - mówiła na otwarciu premier Ewa Kopacz.

  Oceniła, że bulwary są wyjątkowo urokliwe i piękne, są także dowodem na to, że "Warszawa to piękne miasto, nie jest ruiną jak sugerują niektórzy".

  Dla mieszkańców stolicy w dniu otwarcia przygotowano szereg atrakcji, m.in. bezpłatną przeprawę na tradycyjnych łodziach, pokazy i wyścigi wioślarskie, potańcówkę w rytmie przedwojennych hitów, silent disco – jej uczestnicy będą mogli zanurzyć się w świecie muzyki dzięki słuchawkom bezprzewodowym, które umożliwią słuchanie trzech DJ-ów. Zabawa

  Promenada im. Jana Karskiego to pierwszy etap przebudowy nadwiślańskich bulwarów. Modernizacja odbyła się w ramach projektu "Pedałuj i płyń”, dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół