• facebook
 • rss
 • Pokój dla żaka

  Joanna Jureczko-Wilk

  dodane 12.08.2015 11:06

  Studencie, szukasz taniego lokum w Warszawie? Pomoże ci duszpasterstwo akademickie.

  Chociaż dla studentów sierpień to dopiero połowa wakacji, dla wielu już początek szkolnych zmartwień. O to, gdzie w stolicy w miarę tanio znaleźć dach nad głową. Ci, którym zabrakło miejsc w akademikach, muszą szukać ich na wolnym rynku. A wynająć lokum za niewielkie pieniądze w Warszawie, gdzie na uczelniach kształci się ponad 250 tys. osób, nie jest łatwo. Z pomocą przychodzi im kościół akademicki św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu, który od kilku lat prowadzi wakacyjną akcję „Pokój dla żaka”. Dzięki tej inicjatywie co roku niedrogie zakwaterowanie w stolicy znajduje ok. 500 studentów.

  - To nie jest propozycja dla wszystkich, ale dla studentów związanych z duszpasterstwem akademickim – zaznacza rektor kościoła ks. Jacek Siekierski. – Osoby, które zgłaszają do nas chęć wynajęcia mieszkania czy pokoju właśnie o takich studentów pytają. My ze swej strony stawiamy warunek, by cena wynajmu nie przekraczała 600-700 zł. Chcemy pomagać młodzieży, której nie stać na wynajęcie drogich kwater na wolnym rynku.

  Do akcji duszpasterstwa najwięcej zgłaszanych jest pokoi do wynajęcia. Oferują je ludzie starsi, którzy – jak mówią, chcą dorobić do emerytury lub „mieć na leki”. Największym powodzeniem cieszą się samodzielne mieszkania. Można też znaleźć lokum w minimalnej cenie czy nawet gratis, w zamian za pomoc gospodarzom na przykład w robieniu zakupów, sprzątaniu.

  Osoby, które chcą wynająć studentom pokój lub mieszkanie mogą zgłosić to w kancelarii lub zakrystii kościoła, przy Krakowskim Przedmieściu 68. Można zostawić informacje na karteczce. Zgłaszać się mogą też studenci poszukujący miejsc.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół