• facebook
 • rss
 • Polityczna kura i ośmiorczniki

  jjw

  dodane 13.08.2015 21:57

  Przedstawiciele Ruchu Kukiza wywiesili na Patelni kurę. W ramach referendalnej kampanii.

  Przed wejściem do stacji metra Centrum, na Patelni przedstawiciele Ruchu Kukiza zachęcali do udziału we wrześniowym referendum, w którym Polacy będą mogli się wypowiedzieć ws. wprowadzenia JOW-ów w wyborach do Sejmu i kwestii finansowania partii. Transparent z hasłem akcji Ruchu: "Nie daj się oskubać politykom jak kura", przyozdobiono "gołym", gumowym kurczakiem.Zbierano też podpisy pod listami Ruchu do parlamentu.

  Zwolennicy Kukiza rozmawiali z przechodniami, zachęcając ich do głosowania za wprowadzeniem JOW-ów w wyborach do Sejmu oraz przeciwko finansowaniu partii z budżetu. "Chodzi o finansowanie partii z budżetu państwa. Naszą odpowiedzią jest wprowadzenie JOW-ów. Nie chcemy, by partie polityczne otrzymując dotacje z budżetu państwa żerowały na obywatelach. Nie chcemy być przez nich oskubani z pieniędzy jak przedmiotowa kura. Politycy mają z naszych podatków luksusowe limuzyny" - mówił przedstawiciel społeczny Ruchu Kukiza Maciej Maciejowski.

  Organizatorzy akcji zapowiadają, że będzie ona trwać do 6 września, czyli dnia referendum. Zgodnie z inicjatywą poprzedniego prezydenta Bronisława Komorowskiego, 6 września Polacy mają odpowiadać w referendum na trzy pytania: czy są "za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu"; czy są "za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa" i czy są "za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości, co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika".

   

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: JOW, KUKIZ, REFERENDUM

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół