• facebook
 • rss
 • Pomogą w małżeńskim kryzysie

  Tomasz Gołąb /ACI

  dodane 04.09.2015 13:18

  – Księża po święceniach mają co najmniej 15 lat formacji. A małżeństwa? – pyta rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego ks. prof. Krzysztof Pawlina. I proponuje studium dla parafialnych animatorów małżeństw.

  Roczne studium ma być odpowiedzią na potrzebę tworzenia środowiska wspierającego małżeństwa, zwłaszcza te w kryzysie. Nowa propozycja Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie, Studium Animatorów Małżeństw w Parafii, ma uczyć, jak reagować w sytuacjach kryzysowych.

  – Księża po święceniach mają co najmniej 15 lat formacji. A małżeństwa? Przygotowujemy narzeczonych do zawarcia małżeństwa, a co potem? – pyta ks. rektor Krzysztof Pawlina, zwracając uwagę na potrzebę wspierania małżonków, zwłaszcza tych o najkrótszym stażu.

  Studium ma przygotować małżeństwa zaangażowane w życie parafii, które zdecydują się służyć radą i pomocą innym rodzinom we własnej wspólnocie parafialnej. Zostaną przygotowani, by udzielać im profesjonalnego wsparcia między innymi w problemach uzależnień.

  W ramach dwusemestralnego Studium przyszli animatorzy zdobędą również wiedzę o rodzajach i funkcjach kryzysów i sposobach prowadzenia mediacji.

  Zajęcia będą miały głównie formę warsztatową. Wśród tematów, które będą poruszane znajdą się: mediacje rodzinne, komunikacja interpersonalna, sposoby pomagania w kryzysie, udzielanie informacji zwrotnej, psychologia uzależnień i psychologia rozwojowa, współczesne zagrożenia płynące z mediów. Będzie też mowa o duchowości w małżeństwie, o tym, jaka moc płynie z sakramentu małżeństwa, i jak dobrze z niej korzystać, jak się wspólnie modlić i wzrastać duchowo. W sumie przewidziane jest sześć dni pracy warsztatowej i pięć dni wykładów. Zajęcia będą odbywać się dwa razy w miesiącu w soboty, przez dwa semestry. Rekrutacja trwa do 25 września. Koszt studium to 700 zł za semestr

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół