• facebook
 • rss
 • Zdrowaś Mario przed odlotem

  dodane 07.09.2015 13:30

  Kard. Kazimierz Nycz poświęcił odnowioną kaplicę na warszawskim lotnisku im. Fryderyka Chopina.

  Oszczędna w formę, widna, o ciepłym wystroju. 2 września odnowioną lotniskową kaplicę poświęcił kard. Kazimierz Nycz. - Jak niegdyś przydrożne krzyże i kapliczki towarzyszyły pielgrzymom i podróżnym na szlakach ich wędrówek, przypominając o ostatecznym celu ich dążeń, tak dzisiaj ta kaplica wyrasta na współczesnych rozstajach dróg, gdzie ziemia krzyżuje się z niebem - powiedział kard. Kazimierz Nycz podczas Mszy św. odprawionej na lotnisku. 

  Odnowiona kaplica znajduje się w strefie odlotów w pobliżu gate’u nr 37, w pobliżu miejsca pierwszej lotniskowej kaplicy, która na Okęciu istniała od 1993 r. W zmodernizowanej kaplicy zamieszczone są jej elementy tj. ołtarz, tabernakulum, krzyż, ambona czy płaskorzeźba Matki Bożej Loretańskiej stylizowana na odznakę lotniczą. 

  Zmodernizowana kaplica została otwarta w maju wraz z oddaniem do użytku nowej części terminala. Jest czynna całą dobę, siedem dni w tygodniu. Kaplica ma piętnaście miejsc siedzących. - Przestrzeń sakralna przeznaczona jest przede wszystkim do indywidualnej modlitwy, ale jest także możliwość odprawienia Mszy św. - mówi ks. Zbigniew Stefaniak, kapelan lotniska. 

  Autorami projektu kaplicy są architekci dr hab. Joanna Walendzik-Stefańska, profesor Wydziału Architektury Wnętrz ASP oraz Piotr Stefański.

  Na okęckim lotnisku znajduje się również kaplica w części ogólnodostępnej hali odlotów (strefa odpraw C), otwarta od godz. 5 do 23. Msze św. są odprawiane w niedzielę w godz. 8, 10 oraz 11. Obydwie kaplice zapewniają przestrzeń do modlitwy dla osób wszystkich wyznań.

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: KAPLICA, OKĘCIE

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół