• facebook
 • rss
 • Uchodźcom pomagajmy odpowiedzialnie

  Tomasz Gołąb

  dodane 11.09.2015 15:31

  - Pomoc uchodźcom jest praktycznym wymogiem ewangelicznej miłości, ale trzeba liczyć się ze słusznymi obawami i pytaniami, czasem lękami, jakie pojawiają się ze strony opinii społecznej - podkreśla rzecznik metropolity warszawskiego ks. Przemysław Śliwiński.

  Pomoc uchodźcom jest praktycznym wymogiem ewangelicznej miłości. Dlatego nie ma wątpliwości, że trzeba przyjść z pomocą wszystkim osobom chroniącym się przed zagrożeniami wojennymi, niezależnie od wyznawanej religii - podkreśla ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik prasowy archidiecezji warszawskiej, dodając, że sam Kościół i przynależące do niego instytucje nie są w stanie stawić czoła wszystkim problemom związanym z napływem uchodźców i migrantów.

  Pomagając osobom z terenów objętych konfliktem wojennym, a także szukających polepszenia jakości życia, jak mówi rzecznik, potrzeba wiele roztropności, dalekowzroczności i skoordynowanych działań licznych środowisk.

  - Należy też liczyć się ze słusznymi obawami i pytaniami, czasem lękami, jakie pojawiają się ze strony opinii społecznej - dodaje ks. Przemysław Śliwiński, licząc na współpracę z samorządami i koordynowanie działań państwa. - Z nadzieją patrzymy na zainicjowane rozmowy władz państwowych i Konferencji Episkopatu Polski. Z chwilą, kiedy zaistnieje taka potrzeba, Archidiecezja Warszawska w miarę swoich możliwości przyjmie uchodźców. Na obecnym etapie trwa rozeznawanie konkretnych możliwości niesienia pomocy przez poszczególne parafie i wspólnoty. Wszelkie działania będzie koordynowała Caritas Archidiecezji Warszawskiej - mówi rzecznik, podkreślając znaczenie globalnych działań na rzecz likwidowania przyczyn uchodźstwa z Syrii i Libanu, które wynikają z trwającej tam od kilku lat wojny. - Chrześcijanie są tam obecni od dwóch tysięcy lat i mają prawo tam pozostać - podkreśla.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • operator
   11.09.2015 16:37
   Wszystkie media głównego nurtu milczą na ten temat ale chyba GN ma zamiar podać informację o "historycznej" wypowiedzi Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Martina Schultza???
  • jazmig
   11.09.2015 18:56
   Z tej wypowiedzi nic tak naprawdę nie wynika, wszystko na okrągło, zero konkretów.

   Tymczasem kraje, w których jest znacząca liczba muzułmanów, mają z nimi poważne problemy:

   https://www.youtube.com/watch?v=oAHdsf3poHE

   https://www.youtube.com/watch?v=rIC-2yi_JeA

   https://www.youtube.com/watch?v=I6SX9H4luRY

   W Szwecji gwałtownie wzrosła liczba gwałtów, jest to obecnie kraj z największą liczbą gwałtów na świecie, wyprzedzili nawet RPA. Gwałcicielami są tam wyłączni muzułmańscy imigranci.
  • Atimeres
   11.09.2015 21:35
   Pomagać odpowiedzialnie, to chyba tak, jak wzywają biskupi Syrii i Egiptu: żeby zwłaszcza chrześcijanie zostali w kraju. I tam im raczej trzeba pomóc. W krajowych i pobliskich obozach, a nie ściągać do Europy!
   To szkodzi im i Europie jeszcze bardziej.
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół